izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

MasterCard Mobil Tasarıma Uymak Adına Değişim Yaptı!

MasterCard’ın yıllardır kullanmış olduğu standart logo tasarımı tamamen değiştirildi. Değişimin en büyük nedenlerinden bir tanesi ise gelişen dijital çağa uyum sağlamak olduğu açıklandı. Büyük firmaların yaptıkları tasarım değişiklikleri esasında güncellenen tasarım anlayışlarına ayak uydurmak ve çağı yakından takip etmeyi ifade ediyor.

Son dönemlerde yaşanan Instagram’ın büyük etki yaratmayı başaran logo değişiminden hemen sonra MasterCard firması da logosunda değişiklik gerçekleştirdi. Bir finans firmasının ara yüz tasarımında değişikliğinin nedeni bir çok kullanıcı tarafından merak ediliyor gelin hep birlikte yakından bakalım.

Screen%20Shot%202016-07-15%20at%2011_44_02[1]

Değişikliğin Nedenleri Neler?

Firmanın bu tarz bir değişikliğe gitmesinin birçok farklı nedeni var fakat en temek etken mobil çağa uyum sağlamak gibi duruyor. Günümüzde yapılan ikonlar en başta olmak üzere tim dijital ortamlar üzerinde bastı ve minimalist tasarımlar çok daha akılda kalıyor böylece kullanıcıların dikkatini çok daha fazla geçiyor. Bu durumu logotype olarak adlandıran yazı içeren logo tasarımların dışında çok sadece sembol ve renklerden meydana gelen logo tasarımları kullanıcıların dikkatini çekmeyi büyük bir oranda başarıyor.

Hazırlanan Yeni Logodaki Tüm Detaylar Neler?

MasterCad’ın da dönemin ruhuna en uygun bir şekilde, Oldukça düz ve başarılı bir şekilde logoyu kullanıcıların huzuruna sunmuş durumda. Eski tasarımda karşımıza çıkan logodaki dairelerin tasarımı aynı şekilde korunsa bile iç kısımları belirtmek adına çizgilerden değil sadece renklerin seçiminden yararlanılmış durumda. Bunun dışında Mastercard logo tipinde ise simgelerden ayrılarak alt kısmına çekilmişti. Bu nedenle logo tamamen bütünleşmiş görselle logo tipinden kurtulmuş oluyor. Bunun dışında MasterCard’ın logo tasarımı oldukça düz, Basit fakat kullanıcıları sıkmayacak tarz görüyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.