izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Samsung 15TB Boyutunda SSD Üretti

Güney Kore kökenli teknoloji devi Samsung, Yapmış olduğu çalışmalar sonucunda SSD dünyasında büyük bir etki yaratacak 7TB ve 15TB boyutuna sahip olan SSD ürünlerinin tanıtımını duyururken fiyatta bol sıfırlı yol seçmiş. Artık 7.200RPM HDD’lerin günmüzde oyun ve grafik işlemleri açısında yeterince tavsiye edilmediği bilgisayar dünyasında yeterli bütçeye sahip olan kullanıcıların tercihlerini mekanik disklerin dışında SSD ile yapmaya başladı.

Teknolojinin hızlanmasıyla birlikte mekanik disklerin kullanımı yavaş yavaş ortadan kalkıyor böylece depolama için ağırlıklı olarak Solid State Disk yani SSD seçiliyor. Bu duruma en güzel örnek Samsung tarafından geldi, Firma 7TB ve 15TB olacak şekilde toplamda iki adet büyük bir kapasiteye sahip SSD’lerini tanıttı.

Tam olarak 15.36TB boyutuna sahip olan SSD için 10.000 Dolar gibi bir rakam belirleyen Samsung, 7.68TB boyutuna sahip olan SSD için ise 5.700 Dolar değerinde rakam belirlemiş. Firmanın şuanda vermiş olduğu fiyatlar şu anda oldukça yüksek gözükse sağlayacağı performans ve depolama alanı konusunda tamamen normal karşılanabilir. Birkaç yıl içerisinde bu tarz ürünlerin gelişimleriyle fiyatların düşeceğini düşünüyorum.

Son olarak Güney Kore kökenli firmanın hazırladığı bu SSD ailesinin yanında 480GB, 960GB, 1,92TB ve 3.84TB modellerinin olacağının altını çizelim. Konu hakkında elde ettiğimiz bilgiler bunlarla sınırlı sizler düşüncelerinizi bizimle paylaşmak istiyorsanız, Yorum olarak konu altından bildirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.