izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Mikrofiber Bezlerin Temizliği Nasıl Yapılır

Mikrofiber bezler ilk alındığında, üretim sürecinde gevşek kalan lifleri çıkarmak için yıkanabilir. Renklerin birbirine karışmasını önlemek için kırmızı ya da siyah gibi mikrofiber bezleri ayrı olarak yıkayabilirsiniz. Etiket kalıntısının kalmaması için mikrofiber bezler yıkanmadan önce etiketleri kesebilirsiniz ancak bu şart değildir. Mikrofiber bezleri diğer çamaşırlar ile birlikte yıkamayın. Aksi halde pamuklu çamaşırların tiftikleri havlular ile karışır.

Mikrofiber bez yapı gereği çamaşır makinesinde 90 derecenin altında yıkamaya elverişlidir, daha sıcak su bezin özelliklerini tam kapasiteyle gerçekleştirmesini engelleyebilir.

Temizlik esnasında kirlenen mikrofiber bezlerin iyice yıkanması gerekir. Bu sebeple herhangi bir yumuşatıcı veya başka kimyasal madde içermeyen güçlü bir deterjan, mikrofiber bezleri yıkarken kullanılabilir. Aksi halde yumuşatıcı ya da kimyasal maddeler mikrofiber bezlerin içerisine nüfuz edebilir. Yumuşatıcılar ayrıca mikrofiberlerin bu kadar etkili olmasını sağlayan pozitif statik yükü azaltabilir ya da daha kötüsü ortadan kaldırabilir.

Mikrofiber Bezlerin Temizliği Nasıl Yapılır 1

Sayfa İçeriği

Mikrofiber Bez Yıkama Tüyoları

Mikrofiber bezler, yıkama esnasında diğer temizlik bezlerine göre daha fazla ilgi ve özen isterler. Yapı gereği mikrofiber bezlerin uzun süre dayandığını ve bu süreyi uzatmanın elinizde olduğunu unutmayın. Mikrofiber bezlerin ömrünü uzatmak için bu yönlendirmelere uymanız faydalı olacaktır.

– Mikrofiber bezleri yumuşatmak için yıkarken bir çay bardağı sirke kullanabilirsiniz.
– Daha iyi temizlik yapma adına çamaşır suyu kullanmayın çünkü bu mikrofiber bezin özelliklerine zarar verir.
– Fazla lekeli yüzeyleri temizledikten sonra mikrofiber bezleri makineye atmadan önce deterjanlı suda bekletebilirsiniz.
– Mikrofiber bezlerin içerisine deterjan nüfuz etme ihtimaline karşı bezleri durulama programına atabilirsiniz.
– Kurutucuda mikrofiber bezleri kurutmak için kurutucuyu 60 derecenin altında çalıştırın.
– Çok yüksek ısının mikrofiber bezlerin yapısında yer alan lifleri eriteceğini unutmayın. Liflerin erimesi, mikrofiber bezleri daha az emici ve daha seyrek bir toz toplayıcı haline getirir.
– Tozlu ve kirli bir yer olmadığı sürece mikrofiber bezleri makine dışında da kurutabilirsiniz.
– Mikrofiber bezlerin kirlenmemesi için kuruturken asacağınız alanın temiz olmasına dikkat edin.

Mikrofiber Bezlerin Temizliği Nasıl Yapılır 2

Mikrofiber Bezler İle Tasarruf Yapın

Mikrofiber bezler çok ince sentetik tekstil elyafından meydana gelirler. Nanoteknolojik olarak tasarlanan bu bezler, tozları içine çeken ve iyi kurulama özelliklerini taşıyan ipekten dahi ince liflere sahiptir. Derinlemesine temizlik imkanı sağlayan kaliteli mikrofiber bezler doğru yıkandığında 500 kere daha kullanılabilir.

Bu, son derece uzun bir süredir ve diğer temizlik bezleri ya da kağıt havlulara göre çok daha hesapladır. Mikrofiber bez fiyatları toptan olarak alım sağlandığında çok daha ucuza mal olur. mikromarket.net indirimleri ile bezleri çok daha ucuza satın alabilirsiniz.Temizlik süresini kısaltan ve bakterilerin yüzde 99’una yakınını yok eden mikrofiber bezler hem zamandan hem de paradan tasarruf etmenizi sağlar. Bu avantajları sayesinde kullananların hepsi akrabalarına ya da arkadaşlarına mikrofiber bez tavsiye eder.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.