izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Kedi Oyuncakları Nasıl Seçilmelidir?

Evlerin küçük neşeleri olan kediler, gün içerisinde oyun oynamaya bayılırlar. Kimileri için oyuncaklar ihtiyaçlarını karşılamalarına yardım edecek olan alışkanlıklar kazandırırken, kimileri ise sahibiyle arasında kurduğu bağı kuvvetlendiren bir metadır. Kedi oyuncakları seçerken, kedilerin yaşları ve karakteristik yapılarının da dikkate alınması gerekiyor. Örneğin yavru kediler daha enerjik oldukları için zıplama egzersizleri sunan oyuncaklar onlar için idealdir. Yetişkin kediler ise ileride obezite sorunuyla karşılaşmamaları için en uygun oyuncaklarla hareketli olmaları sağlanmalıdır.

Yetişkin kediler için sabit duran ancak hareketli topları bulunan oyuncaklar, onların daha aktif ve uyanık olmalarını sağlıyor. Engelli kedilere uygun oyuncaklarla, içe kapanmaları önleniyor. Plastik toplar, zil ve ip ucuna bağlayan toplar,  kedilere sıçrama yeteneği kazandırarak kaslarının güçlenmesini sağlamaktadır. Lazer kedi oyuncağı ise hem kedilerin hem de yoğun geçen günün sonunda yorgun olan kedi sahiplerinin eğlenceli zaman geçirmelerini sağlıyor ve bir nevi terapi oluyor.

Kedi Oyuncakları Neden Gereklidir?

Kedi oyuncakları; kedilerin sosyalleşmesini sağlamaktadır. İç güdüsel hareket etme yeteneği sağlayan oyuncaklar ile bilişsel ve zihinsel açıdan gelişimleri artan kediler; hem fiziksel hem de ruhsal olarak daha sağlıklı oluyor. Oyuncaklarla saatlerce eğlenceli zaman geçiren kedilerin, sahibiyle ayrı kaldığı zamanlarda dahi yalnızlık duygusu ve kaygı yaşamasının önüne geçilebilmektedir. Siz de evinizi paylaşan minik dostlarınızın her açıdan sağlıklı olmasını istiyorsanız, onlara uygun oyuncakları https://www.petsepette.com/kedi-oyuncaklari sayfamızdan seçebilir ve kedilerinizle aranızdaki bağı çok daha fazla kuvvetlendirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.