izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Mobil Aramalar Daha Kolay! Google Yeni Bir Özellik Getiriyor

Google‘da arama yaptığımızda işimize yarayacak sonuçlar her zaman ilk sayfada karşımıza çıkmadığı durumlar olabiliyor. Bu arama esnasında birkaç sayfanın sıralanmasının ardından en altta ”Daha fazla göster” seçeneği ile kullanıcıya daha fazla sonuca ulaşmasına imkan tanınıyor. Bu butona basmadıkça yeni arama sonuçları kullanıcının karşısına çıkmıyor.
Google, mobil aramalarda bu butonun kullanımı dolayısıyla oluşan zaman kaybını önlemek adına yeni adımlar attı.

Mobil Aramalar Daha Kolay! Google Yeni Bir Özellik Getiriyor 1
Arama motoruna gelecek olan yeni özellikler ile birlikte, sayfanın en alt kısmına indiğinizde Google arama motoru, otomatik olarak sonraki sonuçları yükleyecek bu sayede zamandan tasarruf ederek en hızlı şekilde aradığınız sonuca ulaşmış olacaksınız. Bu yeni özellik, hem web tarayıcılarda hem de Android ve iOS cihazlarda kullanıma sunulacak. Fakat ilk etapta tüm arama sonuçlarını desteklemeyeceğini belirtmek isteriz.
Google, yaptığı bir çalışmada arama yapan bir kullanıcının istediği sonuca ulaşmadan önce en az 4 kez sayfa değiştirdiğini tespit etti. Bu sebeple şirket, yeni gelecek özelliğin tek seferde daha çok sayfaya ulaşımı kolaylaştıracağını belirtiyor. Özellik, şu an yalnızca  ABD’deki kullanıcılar kullanılabiliyor ve İngilizce arama sonuçlarını destekliyor. İlerleyen dönemlerde diğer ülkelere açılması ve farklı dillerde de aktif hale gelmesi hedeflenen bu özellik kullanıcılara daha iyi bir arama deneyimi sunacağını söyleyebiliriz.

Mobil Aramalar Daha Kolay! Google Yeni Bir Özellik Getiriyor 2
Google, kullanıcılarına daha kolay ve hızlı bir kullanım sağlamak için sürekli yenilikler ile karşımıza çıkıyor. Arama motorunu kullanırken yazdığınız kelimenin tahminler ile tamamlandığını, benzer sonuçların karşımıza çıktığını biliyorsunuz. Search On 2021 etkinliğinde duyurulan yeni özelliğe göre, ‘bulmak isteyebileceğiniz başka konular‘ da arama sonuçlarıyla birlikte karşımıza çıkarak daha fazla sonuca ulaşmanıza imkan tanıyacak.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.