izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Mobil Onay Neden Gereklidir?

Teknolojinin giderek yayıldığı günümüzde artık teknoloji içermeyen cihaz kullanmayan yok gibi. Bu cihazlardan en fazla kullanılanları da akıllı telefonlar. Akıllı telefonlar sürekli olarak kullanıldığı için bu telefonlarda bir çok uygulama da birlikte kullanılıyor. İnternet üzerinden kullanmış olduğumuz bir çok web site işlem öncesinde mutlaka mobil cihazlar üzerinden onay istiyor. Bu onay tam olarak verildikten sonra programlar kullanılabilmeye başlıyor. Mobil onay işleminin yapılma esnasında mutlaka telefon numarası da dahil olmak üzere bir çok özel bilgi bu web siteler ile paylaşılması gerekiyor. Bunun nedeni program kullanım izni olanların özel bilgilere göre kişileri ayırt ederek özel hizmet verebilmeleri.

Onay alabilmek için verilen telefon numaralarına aynı dakika içinde sms onay geldiğinde web site veya program hemen kullanılmaya başlanılabiliyor. Eğer bilgilerden birisi veya bir kaçı yanlış olarak verildi ise çoğunlukla web siteler tarafından kişilere telefon onay mesajı gönderilmiyor. Doğru olarak paylaşılan özel bilgilerden sonra sms mesajını almak mümkün hale gelebiliyor. Sms onay veya mail ile onay verildikten hemen sonra kar amaçlı çalışan veya iyi olmayan amaçlara bağlı düşünceleri olan kişiler tarafından bir çok mesaj telefon numarasına veya mail adresine gelebiliyor. Bu mesajların çoğunlukla reklam olması da bazen sms mesajı ile onay alan kişileri rahatsız edebiliyor. Sms onayı veya mail onayı almak isteyen kişiler onay vermiş oldukları mecraları yani web siteleri iyi seçmeleri gerekiyor. Aksi takdirde hiç de istekleri olmadan bir çok reklama maruz kalabiliyorlar.

Telefon numarası ile paylaşılan onay kodları veya bazı devlet kanalı ile yapılması gereken işlemler nedeni ile verilen özel bilgiler kesinlikle bir üçüncü kişi ile paylaşılmaması gerekiyor. Bu uygulamalar sonrasında zaten bu uyarılar her sms onayı ile birlikte gelerek kişilerin daha sonra sms onayını ve özel bilgilerini başkaları ile paylaşmamaları için bilgilendiriliyor. Telefon onayları genellikle internet sistemi ile alakalı olarak kullanılan sosyal medya hesapları için aktif ediliyor. Aktif edilen sms mesajlarının kullanım adedi ise sadece bir kez olarak veriliyor.

Microsoft Project 2016

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.