izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Sefa Silver Gümüş Takılar

Takılar yüzyıllardan bu yana insan vücudunun çeşitli kısımlarını süslemek amacı ile eski çağlardan bu yana kullanılan objeler olarak yer alır. İnsanoğlunun varoluşundan bu yana korkuları yenmek, gücünü göstermek, yücelik kazanmak ve güzel görüntüye sahip olmak gibi geleneksel birçok nedenle aksesuar kullanımı günümüze kadar gelmiştir. Eski dönemlerde dahi deniz kabukları, Diş ve Kemik parçaları, birçok değerli taş takı olarak insan bedenini süslemiştir.

Altının bulunmasıyla mücevhercilik ortaya çıkmış ve diğer birçok madenlerle takı ve süslemecilik sanatı oluşmuştur. Takılar; ortamına ve şartlara göre biçimlerinde değişiklik yaratarak her toplum içerisinde varlığını sürdürmüştür. Tasarımcılar sayesinde birçok oluşumdan etkilenmesi ve sonrası günün modasına göre takı modelleri farklılık yaratmıştır. Gümüş madeni; özellikle eski bir tarihte sağlığa faydaları için kullanılmasının yanı sıra birçok süs eşyasında da kullanılması nedeniyle geniş bir alana yayılan önemli bir maden olarak yer almıştır.

Gümüş değerli bir maden olmasının yanı sıra yararlı ve inceliğiyle takılarda oldukça büyük bir şıklık yaratmaktadır. Gümüş Kolye mücevherler altın sevmeyen kadınlar için alternatif olarak tercih edilen önemli aksesuarlar arasında yer alır. Ayrıca gümüş üzerine birçok taşlı işleme yapılarak gümüşün zarafetini daha da arttırmak suretiyle bir duruşu olması sağlanmıştır.

Gümüşler ayar olarak 925 ayar uluslararası standartlar ölçüsünde bulunur. Bu ayarın altında ve üstünde farklı bir ayarı bulunmayan gümüş; birçok süs eşyasında ve takılarda kullanılan tek ayardır. Gümüş kaplama yapılması farklı madenler ile kaplanması sonucu ortaya çıkar. Bu açıdan değeri düşmektedir. Gümüş alırken en fazla dikkat edilecek olay kaplama olmaması 925 ayar ve saf gümüşten yapılması göz önünde tutulmalıdır.

Sefa Silver olarak gümüş takılarda bay ve bayan birçok aksesuar modellerini siz değerli müşterilerimize ulaştırıyoruz. Bayan takılarda genelde gümüş setler, yüzükler, bileklikler, kolyeler, saatler, küpeler, Trabzon hasır modelleri, gümüş Şahmaran modelleri, Trabzon Kazaz modellerini bulabilir; birbirinden farklı ve ince işçilik ile sizlere sunulan  Sefa Silver Gümüş modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Ayrıca erkekler için de alyans ve Gümüş takı çeşitleri de vardır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.