izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Mozilla Firefox Yeni Versiyonu için Test Sürecini Başlattı

İnternet tarayıcısı sektörü içeresinde en köklü yere sahip olan Mozilla Firefox kullanıcıları için oldukça güzel bir özelliğin tanıtımımı yaptı. Firma geliştirmiş olduğu yeni Firefox Test Pilot adına sahip olan bu Mozilla Firefox eklentisi esasında daha öncesinde benzer bir şekilde karşımıza başka bir model ile çıkarılmıştı.

Mozilla Firefox, Geliştirmekte olduğu yeni özellikleri ile kullanıcıların geri bildirimlerini açmak için bir program üzerinden çalışıyor ve bu program üzerinde kullanıcıların görüşlerini göz önüne alarak Mozilla Firefox’un gelecek sürümleri için kullanıcıların tercihlerine göre büyük bir yapılandırmaya yöneliyordu. Yaşanan olaylardan ir süre sonra Mozilla tarafından uygulama kaldırıldı tekrardan gündeme Firefox Test Pilot eklentisi ile giriş yapan Mozilla, Daha kolay bir ara yüz ve hizmet ile kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Firefox Test Pilot geliştirilme sürecinde olan ve deneysel açıdan hazırlanan Mozilla Firefox özelliklerini resmi olarak yayılmadan hemen önce Mozilla Firefox üzerinde test etmemize yardımcı oluyor. Bu yardımcı özellik sayesinde Mozilla’ya her hangi yeni özelliklerini Firefox’a ekleneceğini belirleme konusunda ilgili kişilere geri bildirim sunabiliyoruz.

firefox-test-pilot-2[1]

Firefox Test Pilot özelliği ile birlikte Mozilla yazılımı kullanıcıları tarafından, Daha etkili ve düşünceli bir Mozilla Firefox geliştirilme amaçlanıyor. Mozilla Firefox Test Pilot şuan içerisinde üç farklı deneysel amaca hizmet veriyor. Bu özelliklerinden bir tanesi Tab Center temel olarak sekmeleri rahatlıkla yeniden yapılandırmaya yönelik hamleler veriyor. Tab Center ile birlikte sekmeleri tarayıcımızın en üst bölümünden sol kenara taşıyor böylece bu alandan liste şeklinde kontrol ediliyor.

Firefox Test Pilot üzerinden yer alan bir diğer deneysel özellik Activity Stream. Bu özellik sayesinde yeni bir sekme açıldığında bu sekme sayesinde sık ziyaret ettiğinizin yanı sıra çok daha gezinti geçmişinizi de görmenize yardımcı oluyor. Mozilla’nın geliştiricileri tarafından ortaya çıkartılan son özellik ise Universal Search. Bu özellik sayesinde arama çubuğunu daha iyi kullanmak ve sizlere otomatik arama önerileri sunulmasında yardımcı oluyor.

Mozilla’nın bu tarz özelliği sunması esasında oldukça hoş çünkü Test Pilot yazılımı ile birlikte kullanıcıların önerilerini daha çok dikkate alacağını düşünüyorum.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.