izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Musk’dan akıl almaz açıklamalar!

Bugün gerçekleştirilen Neuralink Tell, Fall 2022 etkinliği, teknoloji gündemine damga vurdu. Etkinlikte sunum yapan Elon Musk, gelecekte Neuralink cihazını kendi kafasına yerleştireceğini açıkladı.

Beyin ile bilgisayar arasında bağ kuran teknoloji üzerinde çalışan Neuralink, önümüzdeki 6 ay içerisinde bir kişide test edilmeye başlanacak. Konu hakkında açıklama yapan Musk, “Gerekli evrakların çoğunu Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tıbbi cihazları düzenleyen Gıda ve İlaç İdaresine teslim ettik.” ifadelerine yer verdi.

Musk, insan üzerindeki denemeleri 2020 yılında test etmeye başlayacaklarını açıklamıştı. Yaşanan aksaklıklar ve pandemi süreci nedeniyle 2022 yılına kadar uzayan süreç, 2023’te tamamlanacak.

Musk'dan akıl almaz açıklamalar! 1

Beyne yerleştirilen bir cihaz aracılığıyla beyin aktivitelerini kontrol etmeyi amaçlayan şirket, 2019 yılında cihazlarını maymunlar üzerinde test etti. Geçtiğimiz yıl beyniyle Pong oynayan bir maymun videosu yayınlayan şirket, bugün gerçekleştirilen etkinlikte maymunlara “Tell, Fall 2022 etkinliğine hoş geldiniz” yazdırmayı başardı.

Neuralink cihazları, beyne yerleştirilebilen çok sayıda esnek “iplik” olarak tanımlanıyor. MUSK, “Daha iyi bir benzetme olmadığı için, kafatasınızın bir parçasını bir akıllı saatle değiştirmek gibi bir şey,” dedi.

Sunum sırasında, IMPLAND başkan yardımcısı ve NEURALİNK kurucu ortağı DJ SEO, yaklaşık 15 dakikada, bu “ipliklerin” 64’ünün bir robotik sistem kullanılarak beyne İMPLANTE edilebileceğini söyledi. İpliklerin küçük boyutlu olduğunun altını çizen SEO, robotik cerrahi teknolojiler ile bu durumun üstesinden geldiklerini belirtti.

 

NEURALİNK’İN donanım ekibi lideri CHRİSTİNE ODABASHİAN, “Kafanızdan bir saç alıp onu saran sargıyla kaplı jölenin içine soktuğunuzu, bunu kesin bir derinlik ve hassasiyetle yaptığınızı ve bunu makul bir süre içinde 64 kez yaptığınızı hayal edin.” dedi. MUSK, NEURALİNK  şu anda “prototipten ürüne” geçerken birçok farklı türden işi doldurmaya çalıştığını söyledi.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.