izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Nedir Bu 10 Dakika Taktiği?

Çoğunlukla uyku sürecinde bilinçaltımız kalp atışımızı, kan dolaşımınızı aynı zaman da sindirim sistemimizi kontrol edebilmek için çalışma sürecine devam eder. Kısaca tüm hayati kontrollerimiz çalışma halindedir. Bilinçaltımızda ortaya çıkan şeyler, direkt olarak bilincinizi etkiler. İşiniz ile yaşamış olduğunuz sorunu basit bir yöntem ile bilinçaltınızı kullanarak başarıya ulaşabilirsiniz.

Uykudan Önce On Dakika

Ünlü bilim adamı Thomas Edison’un meşhur sözlerinden bir tanesi Vücudunuz uyku sinyali vermeden asla uykuya yönelmeyincümlesidir. Yatağa geçmeden on dakika öncesinde meditasyona başlamak için yapmak istedikleriniz bir kağıt yardımıyla not altın.

Yazdıklarınız ile alakalı olarak kendinizden bazı şeyleri talep edin. Talep ettikleriniz ne kadar net olursa, Sizin işinize çok daha yarayacaktır böylece uykuya daldığınız da bilinçaltınız bu sorular için en uygun cevabı sizin için hazırlayacaktır.

Uykunuzdan Sonra On Dakika

Gerçekleştirilen araştırmalar, Preforantol Korteks sürecinin uyku içerisinde en aktif döneminde rl oynadığını böylece yaratıcı hale geldiğini açıklıyor. Bu nedenle bilinçaltınız zihninizde hareketlilik sağlayarak bağlamsal ve geçici bağlantıları ortaya çıkartıyor. Yaratıcılık sürecinde de tüm bu işleyiş beynin farklı bölgeleri arasında bağlantı sağlıyor.

Uyumadan önce yazdığınız bu soruları uyandığınız anda kağıdın bir kısmında cevaplamaya başlayın. O anda aklınıza konu ile ilgili ne geliyorsa kâğıda dökün.

Elde Edilen Sonuç?

Düşünceleriniz, Hayatınız içerisinde yaşantınıza yön vereceğiniz şablonlardan biridir. Bilinçaltınız ve bilincin arasında sağlam bir kanal oluşturduğunuz süre zarfında, Hedefleriniz için kurduğunuz çözümler kaçınılmaz olacaktır.

Hayatınıza yön verecek tek kişi sizsiniz, kendi kaderinizin tasarımcısı ve bu noktada başarıya ulaşmanıza yardımcı olacak kişi sadece sizsiniz. Yıllar önce hayatlarında yaşadıkları sorunları bu şekilde çözmeye çalışan Thomas Edison günden güne büyük bir başarıyı bu sayede sağlamıştır. Üzerinde yoğunlaştığınız işi çok daha iyi yapmak istiyorsanız, kendinizi bu alanda sonsuza kadar geliştirmeyi düşünmelisiniz.

Girişimcilerin çok sık kullandığı on dakika taktiğini bu yazımızda artık öğrenmiş olduğunuz. Ezberleme, Sınav gibi sorunlarda bu yöntemi kullanarak aklınızda soruları rahatlıkla tutabilirsiniz. Düşüncelerinizi bizimle yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Davut şahin dedi ki:

    Bence iyi bir ders çalışma teknolojik cihazlar kurtulup 45 dk o konu hakkinda oturum çalışmaktır. Ama siz taktikleri uygulamak gerek.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.