izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Ofis Veriminizi Artıracak Akustik Ses İzolasyonu

Ofiste gerçekleştirilen çalışmalarda çalışanların birbirinden etkilenmesi engelleyerek gerçekleştirilen faaliyetlerde tam verim alınabilmesi için akustik izolasyon tercih edilmektedir. Görsel olarak zengin çeşitliliğe sahip olan izolasyon malzemeleriyle birlikte uygulamalar dekorasyon amacına da hizmet ederek dışarıdan bakıldığında ofis dekorasyonundan ayırt edilmemektedir. Etkilerini çalışanların ve ofis sahiplerinin daha iyi anlayabileceği bu uygulamalar ofisin gerçekleştirdiği faaliyetlere bağlı olarak çeşitlilik gösterebildiği gibi ofisin tefrişat şekli de uygulamanın ne şekilde yapılacağı konusunda ayrı bir planlama yapılmasını gerektirmektedir. Aksa Akustik olarak ses, gürültü ve akustik yalıtım konusunda sahip olduğumuz ürün çeşitliliği ve uygulama deneyimimizle ofis akustik ihtiyaçlarına yönelik çözümlerimizi yüksek kalite standartlarında sunarak iş dünyasının en çok şikayet ettiği konulardan olan çalışma verimine kalıcı çözümler sunmaktayız. Profesyonel ses yalıtımı hizmetimizle görsel ve işitsel ihtiyaçlarınıza kalıcı ve şık çözümler sunarak yüksek verimli çalışma ortamları hazırlamaktayız. Ücretsiz keşif hizmetimizden faydalanarak ofisinizin ihtiyaçlarına yönelik çözümleri firmamızdan bulabileceğiniz gibi uygulamacılarınızın kullanması için gereken malzeme tedariki için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ofis Ses Yalıtımı Neden Gereklidir?

Ofisler yoğun çalışma temposuna sahip olan çalışma ortamları arasında sayılmaktadır. Müşterilerle iletişim, toplantılar, ürün pazarlamaları, ortak çalışılan projeler derken ofisler tam bir ses karmaşasına sahne olmaktadır. Çalışma verimini her yönden olumsuz etkileyen bu çalışma ortamı içerisinde başarı yakalanma olasılığı da bulunmadığı için ofis akustik yalıtım uygulamalarına duyulan ihtiyaç artmaktadır.

Ofislerde Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Açık ofis çalışanlarının çalışma verimini doğrudan etkileyen pek çok sesle ilgili olumsuz etmenler bulunmaktadır. Çalışanların dikkatini ve konsantrasyonunu bozacak olan bu ses ve gürültü problemleri için sunduğumuz açık ofislerde ses yalıtımı çözümleri sonucunda ses karmaşası problemi ortadan kalkarak iş verimi yükseltilmektedir. Uygulama için masa seperatörleri, akustik bölmeler, akustik süngerler ve akustik paneller kullanılarak yankı ve ses yalıtımı problemleri önlenebilmektedir.

Ofislerde Ses Yalıtımı Uygulamaları

Çalışma veriminin artırılması ve işitsel faaliyetlerin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi için ofis ses yalıtımı uygulamaları öncesinde keşif oldukça önemlidir. Keşif sırasında tecrübeli ve deneyimli ekipler ofiste meydana gelen sesin kaynağına, dış gürültülere, gerekli ses şiddetinin belirlenmesine ve kullanılan yapı elemanlarının özelliğine dikkat ederek mekanı dış seslere karşı izole ettiği gibi rezonans, yankı ve eko problemlerine kalıcı çözümler sunacak malzeme ve uygulama yöntemi belirlemelidirler. Belirlenen uygulamalar aynı zamanda ofis içerisinde gerçekleşecek ses dağılımını engellemeyerek ses kalitesinde bozulma yaşanmamasına yönelik olarak da gerçekleştirilmelidir. Gerekli keşifler ve incelemeler yapıldıktan sonra uygulamalarda başarı oranı yüzde 100’e ulaşacaktır.

  • Çağrı Merkezi Ses Yalıtımı: Açık ofisler içerisinde bir arada en fazla çalışanın bulunduğu çalışma ortamları arasında çağrı merkezleri gelmektedir. Ofislerde ses yalıtımı öncelik olarak çalışanların birbirlerinin gürültüsünden etkilenmemesi amacı doğrultusunda gerçekleştirilse de çağrı merkezlerine yönelik üretilecek çözümler ortam akustiğini sağladığı gibi dekoratif görünüme sahip olmalıdır. Çağrı merkezi çalışanlarının verimli çalışabilmesi için yan masada çalışan çalışma arkadaşı dahil olmaz üzere tüm ofisten izole olarak çalışması gereklidir. Tüm mahallin akustiğine yönelik çözümler uygulanmakla birlikte masa seperatörleri ve paravanlar kullanılarak ortam akustiği ile birlikte çalışanların çevre gürültülerinden izole edilmesi gerçekleştirilir.
  • Kapalı Ofislerde Ses Yalıtımı: Ofis çalışanlarının ayrı oda sahibi olması gürültüden etkilenmemesi için yeterli olmamaktadır. Mevcut yapı elemanlarının ses sönümleme özelliklerinin bulunmaması nedeniyle oda ses yalıtımı uygulamalarından faydalanılarak bu eksiklerle kapatılabilmektedir. Böylece bir odanın gürültüsü diğer odada çalışan ofis personelini rahatsız etmeyecek ve çalışanlar gürültü kaynaklı verim düşüklüğü yaşamayacaktır.
  • Sunum Odası Ses Yalıtımı: Şirket içi toplantıların gerçekleştirildiği sunum odaları hem görsel hem de işitsel etkinliğin ön planda tutulduğu mahaller arasındadır. Görsel etkinliklerin verimliliği mahal tefrişatı sırasında ayarlansa da ses akustiğinin sağlanması için akustik yalıtım uygulamalarından destek alınması gerekmektedir. Duvar ve tavanlar için sunduğumuz çözümler ile eko, çınlama ve yankı problemlerini çözerek oda içerisinde gerçekleştirilen işitsel faaliyetlerde ses kalitesini yakalayabildiğiniz gibi dekoratif görünüme sahip ürünlerimiz ile göze hitap eden şık ofis tasarımı sahibi olabilirsiniz.

Ofislerde Ses Yalıtım Malzemeleri

Ofislerde gerçekleştirilecek izolasyon işlemlerinde çok amaçlı ses izolasyon malzemeleri kullanımı gereklidir. Uygulamada kullanılacak malzemeler ofisleri çevre etkilerinden izole edeceği gibi ofis içi akustiğin sağlanarak ses karmaşasını önleyecek ve ses kalitesini sağlayacak özelliklere sahip olması gerekmektedir. Aksa Akustik olarak üretimini ve tedarikini gerçekleştirdiğimiz, kalitesi sürekli gözetim altında tutulan malzemeleri sizlere sunarak kalitesiz ve yanlış malzeme seçimi kaynaklı izolasyon kusurları oluşmasını önlemekteyiz. Ofislerinizde kullanabileceğiniz malzemeler için sizlere özel sunduğumuz dekoratif çözümler ile yalıtım uygulamalarınızı saklamak yerine ön planda tutabileceksiniz.

  • Akustik Paneller: Ofislerinizde ses yalıtımı ve akustik düzenlemelerinizi gerçekleştirmenizde yardımcı olacak ses yalıtım panelleri ayrıca görsel olarak çeşitli alternatiflere sahiptir. Cam yünü ve MDF üzerine akustik kumaşlar ile kaplanarak yangına ve darbelere karşı dayanım kazanan bu dekoratif panelleri duvar ve tavanlarda kullanarak istediğiniz sonucu alabilirsiniz. Daha fazla bilgiye akustikpanel.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
  • Akustik Süngerler: Klasik ses yalıtım süngeri üretiminde renk ve yüzey şekli olarak çeşitli değişiklere giden firmamız hem görselliğe hem de ses yalıtım ihtiyaçlarına karşılık verecek mükemmel formda sünger üretimini gerçekleştirmiştir. Bu malzemeler ile ofis duvarlarınızı dış seslere karşı izole edebileceğiniz gibi yüzey şekilleri nedeniyle mekan içi akustiği düzenleyebilirsiniz.
  • Ahşap Paneller: Doğal ahşap malzemelerden üretimi gerçekleştirilen bu akustik panel çeşidi duvar ve tavan uygulamalarında görsel olarak şık çözümler sunmaktadır. Ofislerin akustik düzenlemesi konusunda başarılı sonuçlar ortaya koyan bu malzemeler ayrıca Soundtex keçe kumaş ile birlikte kullanılarak ses yalıtımı konusunda kesin çözümler sunmaktadır.
  • Masa Seperatörleri: Akustik kumaş panel kullanılarak üretilen bu malzemeler, açık ofislerde ses karışmasının önlenmesi amacıyla çalışan masalarında kullanılmaktadır.
  • Akustik Paravan: Açık ofislerde kullanımı yaygın olan bu akustik panel kaplama kullanılarak üretilen paravan ile yan yana çalışan iki ofis çalışanı arasında ne kadar az mesafe bulunsa da motivasyonlarını düşürecek gürültüye maruz kalmamaları sağlanır. Ses karmaşasını önleyen bu paravanlar bölme duvar olarak yaygın şekilde açık ofislerde kullanılmaktadır.
  • Ofis Tavan Uygulamaları: Ofis asma tavanlarında uygulanmak üzere yüzer asma tavan panelleri ve akustik baffle uygulamalarımızla ofislerinizdeki tüm ses problemlerini çözebilirsiniz. Uygulamalar ofis akustiğinin sağlanması konusunda en küçük ses şikayeti gerçekleştirmemenizi sağlayacağı gibi görsellik olarak şık dekorasyon seçenekleri sunacaktır.

Ofislerde Ses Yalıtımı Fiyatları

Her yönden ofisinizin havasını değiştirecek ve çalışma ortamında bulunan ses karmaşasını ortadan kaldırarak çalışanlarınızın verimini artıracak ofis izolasyon uygulamaları için ses yalıtımı m2 fiyatları, gerçekleştirilecek detaylı keşif çalışması sonrası netlik kazanacaktır. Uygulanacak malzeme tip ve uygulama metrajı belirlendikten sonra sizin renk, desen, model ve malzeme çeşidi seçimleriniz maliyete direkt etki edecek opsiyonlar olacaktır. Aksa Akustik size kaliteli izolasyon malzemeleri tedarik etmesinin yanında anahtar teslimi olarak tüm ofisinizin uygulamasını gerçekleştirme teklifini de oldukça uygun fiyatlara sunarak yoğun araştırma zahmetinden sizleri kurtaracaktır. Sizin adınıza keşif çalışmasını ücretsiz olarak yerine getirerek tüm ihtiyaçlarınız nokta atışı belirlenerek maliyetlerinizi zorlamayan çözümler ile sizlere teklifler sunmaktayız. Ürün kalite belgelerimizin yanı sıra referanslarımız da ürünlerimizin ve işçiliğimizin kalitesini gösteren en önemli unsurlar olarak ön plana çıkmakta olup hizmetimiz ile ilgili aklınızda herhangi bir olumsuzluk bırakmayan şeffaf hizmetimizden memnun kalacaksınız. 7/24 bizimle iletişime geçerek acil ihtiyaçlarınız için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.