izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Paykwik Pin Kodu Nedir?

Paykwik pin kodu olarak karşınıza çıkan ifade, en basit şekli ile 16 adet rakamdan meydana gelen bir sistemdir. Bu sistem yani rakam sistemi kişiye özel bir sistem olarak da tanımlanmaktadır. Aynı rakamların yani aynı dizilimdeki rakamların dünyanın herhangi bir yerinde, herhangi bir şahısta bulunması ve kullanılır halde olması mümkün değildir. Pin kodları matematiksel işlemler sonucunda olasılıklara göre hesaplanmakta ve sisteme dahil edilerek kişilere teslim edilmektedir. Teslim edilen pin kodu aslında paykwik al ile elde edilen kartın kendisi anlamına gelmektedir. Diğer bir ifade ile pin kodu eşittir paykwik kart olarak tanımlanmaktadır.

Paykwik Pin Kodu Nasıl Kullanılır?

Pin kodunun kullanılması konusunda herhangi bir zor işlem bulunmamaktadır. Oldukça kolay ve hızlı bir şekilde kodlar kullanılmakta olup, paykwik al işlemi ile elde edilen pin kodları online mağazaların ödeme formları içerisinde kullanılmaktadır. Eğer işletmemiz üzerinden yani http://paykwikal.net adresi üzerinden herhangi bir paykwik satın al işlemini yapmış ve pin kodunu elde etmiş iseniz, pin kodunu belirtildiği üzere, online mağazaların ödeme formlarında kullanacaksınız. Kullanım esnasında ana sayfa üzerinden yani ödeme formu üzerinden paykwik sistemini işaretlemeniz gerekecektir. İlgili işaretlemeyi yaptığınız andan itibaren, form üzerinde sizlere vermiş olduğumuz pin kodunun yazılacağı alanı göreceksiniz. Bu alana elinizde bulunan 16 adet rakamı yanlış olmayacak şekilde ve eksiksiz olarak girmeniz gerekecektir. Bu işlemi yaptığınız andan itibaren, formun altında yatıracağınız para miktarı görülecektir. Para miktarının doğruluğundan emin olduktan sonra, işlemi onaylamanız gerekmektedir. Ödeme işlemini sonlandırdığınız anda, para karşı tarafın hesabına anında geçecektir.

Paykwik Pin Kodu Kullanıldıktan Sonra Onay Mesajı Gelir mi?

Kart satın alma işlemi ile elde ettiğiniz pin kodunun kullanım aşaması yukarıda belirtildiği şekilde olmaktadır. Bu seçeneğin dışında herhangi bir uygulama bulunmamaktadır. Klasik kredi kartlarında kullandığınız sistem yani güvenlik doğrulama kodu veya benzeri anlayış, paykwik kart için geçerli değildir. Ödeme işlemine onay verdiğiniz andan itibaren, bütün her şey bitmiş ve sistem üzerinden pin kodu silinmiş olacaktır. Yani paykwik satın al ile elde edilen pin kodlarının kullanılmasının sonrasında, cep telefonlarınıza ya da elektronik posta adreslerinize herhangi bir şekilde onay mesajı gelmeyecektir. Bu uygulama sadece kredi kartları ya da banka kartlarında gündeme gelmektedir. Satın alma işlemi ile elde edilen pin kodlarının kullanılmasında, doğrulama kodu sistemi ya da benzer bir anlayış bulunmamaktadır. Ödeme işlemi tamamlandığı andan itibaren, anında para transfer işlemi tamamlanmakta ve sistem otomatik olarak işlemi algılayarak, elinizde bulunan pin kodunu iptal etmektedir. Bu aşamadan sonra herhangi bir ikinci onay kodu gündeme gelmemektedir ve istenilse bile, pin kodu anında ya da birkaç gün sonra ikinci defa kullanılamamaktadır. Sistemin güvenilirlik anlayışında ve kullanım anlayışında, tek kullanım ilkesi geçerli olduğu için, bu işleme hiçbir şekilde müsaade edilmeyecektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.