izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

PC Toplama Nedir, Nereden, Nasıl Ve Neden Toplanmalıdır?

PC toplama diğer bir adıyla toplama bilgisayar hazır olarak satılan masaüstü sistemlerden farklı olarak her biri markası farklı veya bazı parçaları aynı olup bazı parçaları farklı olan birbiriyle tamamen uyumlu, uygun ve performanslı bir bilgisayar toplama çeşididir. Laptop veya notebooklardan farklı olarak herhangi bir ekrana sahip değildir. Bu yüzden eğer elinizde sistemi kullanabilecek bir ekran mevcut değilse bilgisayarı kullanabilmek adına bir monitör veya yapacağınız işlere göre bir televizyon satın almanız gerekmektedir.

Sayfa İçeriği

Neden PC Toplama Yapılmalı

PC Toplama performanslı ve fiyatı da bir o kadar alıcının bütçesine göre ayarlanabilir bir bilgisayar satın alma yöntemidir. Bu yüzden toplama bir bilgisayar almak markaların hazır olarak sattığı bilgisayarlara göre daha avantajlıdır. Ayrıca içeriği istenildiği gibi kişiselleştirilebilir çünkü burada alıcı olan kişinin belirli bir sınırı mevcut değildir.PC Toplama konusunda dikkat edilmesi gereken çok önemli hususlardan birisi parçaların uyumudur. Tüm parçalar birbiri ile uyumlu seçilmelidir. Aksi taktirde sistem kurulumu aşamasında parçalar birbirleri ile uymayacağı için alınan parçalara hasarlar gelebilir hatta kırılabilir ve alınan parçaların parası boşa gitmiş olur. Bu konudan sonra önemli olan diğer bir nokta da bilgisayarın kullanım amacını seçmektir. Oyun için mi İş İstasyonu için mi yoksa sunucu için mi. Çünkü kurulacak bilgisayarın içeriği de bunlara göre değişmektedir.

Bilgisayar Toplamak İsteyenler Bu Siteye Göz Atmalı

Darboğaz toplama bilgisayarların bilgisiz eller de toplanması esnasında sıkça karşı karşıya kalınan bir problemdir. Darboğazın tanımı şu şekilde yapabilir bilgisayarın içerisinde kullanılan işlemcinin, diğer bir parça olan ekran kartını besleyemeyecek güçte olmasıdır. Yani 4 silindirli 1 arabanın tek silindirinin çalışması gibidir. Oyunlarda verilebilecek performansı büyük bir ortamda etkilemesinin yanı sıra bütçeye de bir nevi zara getirmektedir. Çünkü bütçeye uygun bir bilgisayar kurulmuş olsaydı yani ekran kartı bütçesinden biraz kısılıp işlemciye ağırlık verilmiş olsaydı darboğaz sorunu ile karşılaşılmamış olunacaktır.Toplama bilgisayarlar konusunda toplama sihirbazı da bulunan https://www.incehesap.com/pc-toplama-sihirbazi/ üzerinden bilgisayarı usta ellerde avantajlı bir şekilde toplayabilirsiniz. Ayrıca PC Toplama  işleminden sonra sizlere bilgisayarı kurulu bir şekilde gönderilerek elinize ulaştığında hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

işletim sistemi lisansı

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.