izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Play Store, Derecelendirme Sistemi Değişiyor!

Arama motoru devi Google, Play Store için köklü bir değişikliğe gidiyor. Yeni bir derecelendirme (yıldız sayısı) sistemi geliştirdiklerini açıkladı. Uygulamalardaki yıldızlar, kullanıcıların uygulamayı indirme konusunda ne kadar büyük bir etkiye sahip olduğunu gösteriyor. Ancak bazen cihaz ve ülkeye göre yanıltıcı sonuçlar verebiliyor. Örnek vermek gerekirse, düşük kaliteli bir telefona sahip biri, yüksek kaliteli bir tablete sahip birinin yaşamadığı uygulama çalıştırma sorunları ile karşılaşabiliyor. İşte bu sebeple Google da bu sorunu düzeltmeyi hedeflediğini duyurdu.
Google, ülkeden ülkeye ve cihaza göre bir yıldız sistemi gelecek. Android uygulamalara yönelik yeni sistem, daha kişiselleştirilmiş olacak.

Play Store, Derecelendirme Sistemi Değişiyor! 1
Google, Play Store derecelendirme sistemi hakkındaki açıklamasında sistemi, kullanıcılar ve geliştiriciler için daha kullanışlı ve alakalı hale getireceğini açıkladı. Önümüzdeki dönemde mağaza,  uygulama için tek bir derecelendirme yerine, kişiselleştirilmiş bir sistemi getirecek. Android fragmentation nedeniyle her uygulama her yerde aynı özellikleri veya işlevleri çalıştırmıyor.
Yaşanan sorunlara çözüm bulmak adına, kullanıcılara daha doğru uygulamayı bulmalarına yardımcı olacak. Google, bu Kasım ayında ülkeye özel derecelendirmeleri sunmayı ve özel derecelendirmeler oluşturmayı planlıyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.