izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

RAM Nasıl Test Edilir? Bozuk RAM Nasıl Anlaşılır?

Bilgisayarınız çok mu yavaşladı? Eskisi gibi uygulamaları, tarayıcı da ki sekmeleri hızlı açamıyor mu? Bu ve bunun gibi performans sorunlarının altında yatan pek çok sebep olabilir. Şüphelenmeniz gereken bileşenlerden birisi de belleklerdir(RAM).
RAM Nasıl Test Edilir?
Bilgisayarınızdaki belleğin doğru bir şekilde çalışıp çalışmadığından emin olmak istiyorsanız, güçlü bir test aracından yardım almanız gerekecek. Bu noktada sizlere tavsiyemiz MemTest86 olacak. Bu programı hemen aşağıda yer alan bağlantıdan hızlı ve güvenilir bir şekilde indirebilir ve cihazınıza kurabilirsiniz.
MemTest86 programını cihazınıza indirin.
-Kurulumdan sonra gelen ISO Dosyası’nı harici belleğe yazdırın.
-Bilgisayarınızı kapatın ve önyükleme ekranında yeniden başlatın.
-Ardından tarama otomatik olarak başlayacak.
Ufak bir bilgilendirme olarak bu test aracı siz testi durdurana kadar analiz yapmaya devam edecek. Bunun nedeni, belleğin uzun süreli koşullarda nasıl performans gösterdiğini anlamak. Birkaç dakikalık testin ardından herhangi bir hata görmüyorsanız ESC tuşuna basarak testi sonlandırabilirsiniz.RAM Nasıl Test Edilir? Bozuk RAM Nasıl Anlaşılır? 1
Windows‘un yerleşik test araçlarından çok daha kapsamlı analiz yapan bu programın ücretli sürümü daha fazla özelliğe sahip ama ücretsiz sürümü ihtiyacınız olan her şeyi karşılamaya yetecektir.
Ek olarak MemTest86‘nın bilgisayarınız açılmasa dahi harici bellekten boot edilebilir bir test aracı olduğunu da söyleyelim.
Eğer test sonucunda belleklerinizden birisinin ya da hepsinin, kullandığınız sayıya bağlı olarak, hata verdiğini gördüyseniz, muhtemelen bir onarım yapmanız gerekecek. Bu noktada garanti süreniz devam ediyorsa yetkili teknik servis ile iletişime geçip durumu iletmelisiniz. Eğer garantiniz devam etmiyorsa, bu durumda yeni bir bellek satın alarak çözebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.