izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Reklam Ajansı Nedir?

Reklam Ajansı Nedir? 1Bir reklam ajansı, müşterileri için reklamların planlanması, oluşturulması ve yerleştirilmesi konusunda uzmanlaşmış bir şirkettir. Pazarlama iletişimi sürecini ve diğer tanıtım stratejilerini kolaylaştırmak gibi başka hizmetler de sağlayabilir.

Reklam ajansları genellikle reklamverenleri ve medya sahiplerini birbirine bağlar. Sağlanan hizmetler için, genellikle miktarın anlaşmaya bağlı olduğu bir komisyon sistemi aracılığıyla tazmin edilirler.

Bu arada Dijital Reklam Ajansına ihtiyacınız varsa Medikal Ajans sizlere değer katacaktır!

Reklam ajansı türleri

Genel olarak konuşursak, iki tür reklam ajansı vardır:

 1. Tam hizmet reklam ajansı
 2. Özel reklam ajansı

Tam hizmetli bir reklam ajansı, reklam kampanyalarının planlanması ve yönetiminde yer alır. Hizmet ve faaliyet alanlarından bazıları şunlardır:

 • Reklamcılık hedefleri belirleme
 • Bir reklam stratejisi geliştirin
 • Reklam mesajları geliştirin ve üretin
 • Bir medya planı geliştirin ve uygulayın
 • Reklam araştırması yapmak
 • Satış promosyonu ve halkla ilişkiler gibi faaliyetleri koordine etmek
 • Pazarlama danışmanı olarak görev yapmak

Bu arada, uzmanlaşmış reklam ajansları genellikle tek bir işleve odaklanır. Bir örnek, reklam mesajları veya medya planları geliştirmek ve üretmektir.

Sınırlı hizmetlere rağmen, uzmanlaşmış reklam ajansları işi yapma konusunda oldukça yeteneklidir. Hizmetlerin uzmanlaşması, onları belirli bir hizmeti sağlama konusunda tam hizmetli bir reklam ajansından bir adım daha iyi hale getirir.

Yukarıdaki sınıflandırmaların dışında,  reklam ajanslarını  odaklandıkları mecralara göre de sınıflandırabilirsiniz. Örneğin, geleneksel reklam ajansları, televizyon, radyo, gazeteler, televizyon, dergiler ve reklam panoları gibi geleneksel medyada reklam yerleşimleri sunar. Bu arada, dijital reklam ajansları, web sitelerine veya sosyal medyaya yerleştirilecek reklam geliştirmeye hizmet eder.

Reklam ajansındaki bölümler

Reklam ajansları, herhangi bir reklam kampanyasının başarısında hayati bir rol oynar. Reklamcılar hizmetlerini, başarılı reklamcılığın nasıl çalıştığını anladıkları için kullanırlar. Şirketlerin bütçe dahilinde etkili reklam mesajları geliştirmelerine ve reklam hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olurlar.

Örnek olarak ürün reklamlarını alın. Şirketin farkındalık yaratmasına, beğeni oluşturmasına, ikna etmesine ve hedef kitleyi reklamverenin ürününü satın almaya teşvik etmesine yardımcı olurlar.

Reklam ajansları, sunulan hizmetlerin boyutuna ve kapsamına bağlı olarak çeşitli farklı işlevlere sahip olabilir. Bir reklam ajansının temel işlevlerinden bazıları şunlardır:

 1. Planlama Departmanı
 2. Yaratıcı bölüm
 3. Medya planlama departmanı
 4. Üretim departmanı
 5. Hesap Yönetimi
 6. Trafik Departmanı

https://medikalajans.com/

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.