izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Protein Tozu Neden Önemli ve Protein Tozu Zararlı Mıdır?

Proteinler vücut yapı taşları arasında yer almaktadır. Özellikle de kasların yapılarında görev almaktadır. Onların beslenmesini ve tamir edilmesini de sağlamaktadır. Sporcular için vazgeçilmez olan besin takviyeleri arasında her zaman ilk sırada olmaktadır. Spor yaparken harcanan protein miktarlarını takviye etmek de oldukça önemlidir. Eğer ki yeterli miktarda alınmıyor ise vücut depoladığı proteinleri kullanmaktadır. Kaslar içinde de yoğun olarak depolanan protein kullanıldığında, kas hacmi de azalır ve güçlerde de düşüş yaşanmaktadır. Bunun yaşanmaması adına spor yapanların ya da en iyi protein tozu almayanların da mutlaka kullanması gerekir. Peynir altı sularından, yumurtadan, sütten ve soyadan elde edilen farklı emilim hızlarına sahip çeşitleri de mevcuttur.

Protein Tozu Zararlı Mı?

Kas geliştirme ilaçları biyolojik yollar ile üretilen ve besin takviyeleri denilen ilaçlardır. Kimileri için de ilaç demek yanlıştır. Çünkü supplement ismi verilen bu moleküller aslında birer besin olmaktadır. Besinlerin temellerini de oluştururlar. Bazı yöntemlerle filtre edilerek doğal besinlerden üretilmektedirler. Dünya üzerindeki sağlık örgütleri tarafından gereken testler yapıldıktan ve onaylar alındıktan sonra da piyasaya sürdüler. Doğru kullanıldıkları takdirde marketlerde satılan paketli ürünlerden de farklı olmamaktadırlar. Doğru zamanlarda ve kararlarında kullanıldığı takdirde zararları bulunmamaktadır. Aksine faydaları da bulunmaktadır. En iyi protein tozu olarak da bilinen Whey proteinler, pek çok doktor ve sağlık araştırmacıları tarafından da spor yapan kişilere tavsiye edilmektedir. Günlük yaşantılarda insanların pek çok ihtiyacı olan protein miktarlarını alamamaktadır. Hatta bu miktarların çok uzağında da kalmaktadır ve kas kütlelerini kaybetmek durumunda da kalabilmektedir. Özellikle de masa başı çalışan insanlar için yeterli protein almamak kasları çalıştırmıyor olsa da aynı zamanda yorgunluk da demektir. Proteinler yerine tercih edilen karbonhidratlar ya da kafein bir süre vücudunuzu idare etse de stoklar bittiğinde ise vücudunuz daha fazlasını da isteyecektir. Takviye yapılmadığında ise daha bitkin bir duruma da düşebilirsiniz.

Günümüzde en iyi protein tozu araştırmadan önce kendinize uygun bir protein tozu seçmeniz sizin için daha  iyi olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.