izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Rize Günübirlik Turlar

Rize Günübirlik Turlar 1Yeşil ve mavinin her tonunu barındıran Karadeniz Bölgesinin en güzel şehirlerinden birisi olan Rize, gezilip görülmeye değecek bir çok yere sahiptir. İnci gibi sahilleri ve yemyeşil ormanları ile oksijen dolu bir havaya sahip Rize her yıl yaz ve kış aylarında yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramaktadır. Rize’de gezilip görülecek yerlerin başında Çat Vadisi, Fırtına Deresi, Palovit Şelalesi, Zil Kalesi, Ağaran Şelalesi Ve Rize Kalesi yer almaktadır.

Rize’de gezilip görülecek havasının mutlaka solunması gereken başka mekanlarda yaylalardır. Badara Yaylası, Avusor Yaylası, Sal Yaylası, Kavrun Yaylası, Huser Yaylası, Galler Düzü, Çiçekli Yaylası, Ayder Yaylası, Pokut Yaylası ve Gito Yaylası olarak sayılabilir. Rize günübirlik turlar düzenlemeleri bu yaylaların tümünün hızlı bir şekilde gezilebilmesini sağlamaktadır.

Köy Kahvaltısı

Güler yüzlü sürekli neşeli halkı ile Türkiye’nin en güzel şehirlerinden birisi olan Rize, yaz tatili için en güzel şehirlerden birisidir. Bu şehirde konaklamanın kolay olduğu kadar yöresel yemeklerden tadabilmek için bir çok yerel restoranlar yer almaktadır. Köy kahvaltısı yapmak isteyenler Rize merkezde de köy kahvaltısı yapabilecekleri gibi, yaylalarda da köy kahvaltısı yapma şansını yakalayabilir.

Yüksek yamaçları bulunan Rize yaylalarında doğal süt ürünleri, doğal yetiştirilmiş meyve ve sebzelerden tüketmek de mümkündür. Yemyeşil doğasında aile olarak kalınacak bir çok pansiyonun da bulunduğu bu şehirde yemyeşil oksijen dolu bir hava bulunmaktadır.

Tarihi Rize Müzesi

Tarihi ve turistik yerlerin gezilebilmesi için Rize çevre il ve ilçelerden Rize içinde gezilebileceği gibi, Rize’ye tatile gelmiş olan kişiler de bu gezilerden faydalanabilirler. Rize kalesinden tüm şehrin manzarası seyredilebilirken, Ziraat Botanik Çay Bahçelerinde kahve ve çay içmek, yüksek servi ve çam ağaçlarının altında arkadaş ve aile ile muhabbet etmek mümkündür. Tarihe merakı olan ve müze gezmek isteyen kişiler için Rize Müzesi saat sekiz ila beş arası açıktır. Rize müzesi içerisinde bini aşkın etnograf eseri yer almaktadır. Zengin bir koleksiyona sahip olan Rize müzesi Piri Çelebi mevkiindedir. Rize gezilerinde mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.