izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Sağlıklı Olarak Kilo Nasıl Verilmeli?

Fazla kilolardan kurtulmanın gerektiği tüm uzmanlarca fazla kilolu hastalarına söylenmektedir. Bunun nedeni fazla kiloların bir çok rahatsızlığa da neden olmasıdır. Fazla kilolar başta diyabet hastalığı olmak üzere, yüksek tansiyon, kolesterol yüksekliği ve kalp damar hastalıklarına neden olmaktadır. Bu rahatsızlıklara yakalanmamak için sağlıklı beslenme insanlar için oldukça fazla önemlidir. Peki; fazla kilosu olan kişiler nasıl sağlıklı diyet yapmaları gereklidir?

Öncelikli olarak kişinin kilo fazlalığının neden olduğuna karar verilmesi için mutlaka fazla kilolara neden olan etkenlerin bulunması gereklidir. Bu da kan tahlilleri ile ortaya konulabilir. Kişide insülin direncinin olması, diyabet hastalığının olması ve troid sorunlarının olması fazla kiloya neden olan rahatsızlıklardır. Bazı kişilerde bu sorunlar ortadan kaldırıldığında veya gözlem altına alındığında kilo sorunu kendiliğinden ortadan kalkmaktadır.

Fakat bazı kişilerin fazla kiloları maalesef bir sağlıklı yaşam anlayışları olmadığı için meydana gelmektedir. Bu da sağlıksız atıştırmalıklara fazla düşkünlük, hareketsiz bir yaşam ve fazla stres olarak sayılabilir. Sağlıklı kilo verebilmek için atıştırmalıklar her zaman sağlıklı olarak seçilmesi gerekir. Günde en az yarım saat yürüyüş yapmak vücutta kan dolaşımını hızlandırır ve kilo oluşmasını engeller. Uzmanlar tarafından yürüyüş en iyi egzersiz olarak görülmektedir.

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için diyetler mutlaka azar azar sık gıda tüketimi yapılması gerekir. Tüm zayıflama diyetlerinde mutlaka zayıflamak isteyen kişi günde en az 2 litre kadar su tüketimi yapması gerekir. Akşam geç saatlerde atıştırmalık tüketmek veya yemek yemek fazla kilo alımına sebep olacağından saat 9’dan sonra hiçbir gıda tüketimi yapılmamalıdır. Aşırı bir açlık oluştu ise bu saatten sonra sadece kişi yoğurt tüketimi yapması gerekir.

Diyetler her zaman kişilere göre hazırlanmalı ve şok diyetlerden kilo vermek isteyen kişiler uzak durmaları gerekir. Günde bir kilo, haftada beş kilo veya ayda on kilo gibi verilen diyetleri yapmak kişinin karaciğerinde yağlanma, kalp kapakçıklarında problemler ve tansiyonunda düşme yapabilir. Hızlı verilen kilolar her zaman hızlı bir şekilde geriye alınabilir. Bu nedenden dolayı fazla kilosu olan kişiler azar azar uzun süreye yayarak kilolarını vermeleri gerekir.

kaspersky

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.