izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Sanal Gerçeklik Harikası 12 Oyun

Sanal Gerçeklik bir diğer deyişle Virtual Reality son dönemlerde oldukça göze çarpmayı başardı. Bu başarının anan nedeni ise uzun süredir piyasaya giriş yapması beklenen Oculus Rift ve HTC Vive gibi yeni sanal gerçeklik ürünlerinin tamamlanmasıydı.

Oculus Rift ve HTC Vive ürünlerinin gecikme nedenleri test sürelerin odlukça uzun sürede tutulmasından kaynaklanıyordu. Bu sayede kullanıcılarına sorunsuz ürün sunmak isteyen üreticiler nihayetinde piyasaya giriş yapabildi. Sanal Gerçekliğin ne olduğunu açıklayacak olursak; Oyun içerisinde ki ortama sizi dahil etmeyi hedefliyor. Bu sayede oyuncular birebir oyun içerisinde karakterin kontrolünü birinci görüşünü ele alıyor.

Bu yazımız da ise 2016 yılının en etkili sanal gerçeklik oyunlarını sizlerle paylaşacağız. Bu listede ki oyunları oynayarak sanal gerçeklik açısından çok daha etkili oyun deneyimlerine ulaşabilirsiniz.

Overkill’s The Walking Dead

overkills-the-walking-dead_1[1]

The Walking Dead zombileri, Oldukça korku ve bol aksiyon sahneleri sayesinde sanal gerçeklik adına oyuncuları Overkills’e The Walking Dead üzerinde bir araya getiriyor. Resmi üreticiler tarafından geliştirilen The Walking Dead oyunun bünyesine katılan Overkill’s The Walking Dead, Overkill sayesinde destekleniyor.

Geliştirilen oyunun HTC Vive ve Oculus Rift gibi modellerde piyasaya çıkması bekleniyor. Oyunun videosunu ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

Project Cars

2016da-sanal-gerceklik-ile-oynayabileceginiz-12-enfes-oyun-1[1]

Geride bıraktığımız 2015 yılı içerisinde piyasaya giriş yapan Project Cars sanal gerçeklik özelliğini üzerinde taşımadan önce tüm beğenileri üzerine toplamıştı. Oculus Rift’in piyasaya çıkması sonucunda Project Cars sanal gerçeklik desteğini geliştirmeye başladı. Oyunun videosunu ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

ARK: Survival Evolved

ark-survival-evolved_1[1]

Sanal gerçeklik üzerine kurgulanan oyunların arasında ARK: Survival Evolved’de yer alıyor. MMO ve sandbox olarak geliştirilen hayatta kalma oyunu, Steam’in en çok satanlarının arasında yer alıyor. Oyun içerisinde dinozorların hüküm sürdüğü adalarda hayatta kalmak için elinizden gelen her şeyi yapmanız, yeni silahlar üretmeniz ve medeniyete bir adım yaklaşmalısınız.

Minecraft

minecraft_1[1]

Dünya genelinde en popüler sandbox oyunları arasında yer alan Minecraft için sanal gerçeklik çalışmaları geliştirilme sürecinde. Oyunun yaratıcısı Mojang, Minecraft’ı Oculus Rift ve Gear VR ile uyumlu şekilde piyasaya sunmayı başarmıştı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. mturna dedi ki:

    teknoloji yakından takipedenler için harika bir oyuncak

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.