izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Türkiye’de Twitch Yayını Yapanlara Güzel Bir Haber! Yeni Bağış Sistemi Yolda

PayPal firmasının Türkiye’e almış odluğu kararla doğrultusunda çekilmesiyle birlikte hem Türkiye içinde hem de yurt dışında büyük sorunlar ortaya çıkmıştı. Çoğu işletme ülkemizdeki müşterileri ile bağlantısını kesildi ve hiçbir şekilde internet üzerinden kolay yoldan ödeme alamıyordu. Fakat Twitch’in yeni bağış sistemi sayesinde kendi bünyesi altında PayPal’ın yapısına ihtiyaç duymadan direk olarak izleyiciler için Twitch üzerinden bağış yapılabilecek.

Çok kısa bir süredir PayPal’ın Türkiye’deki iş anlaşmalarının son vermesi çoğu kişin gündemini meşgul ediyordu. PayPal’ın ülkemizden çekilmesi sonucunda bu durumda en çok etkilenenlerin de iş gelirlerinin PayPal üzerinden alan internet girişimcileri olmuştu.

YouTube üzerinde partnerlik firmalarını PayPal üzerinden kanalların tüm ücretlerinin göndermesi sonucunda yayıncılar bu kısımda farklı yolları ararken Twitch kendisini kurtaracak bir çözüm buldu. Hiçbir şekilde PayPal ile ilişkisi olmayan artık Twitch yeni bağış sistemi ile karşımıza çıkıyor.

twitch%20bits[1]

Twitch yaşanan olaydan sonra YouNow’da olduğu gibi BARS sistemini devreye almış durumda. Uygulama üzerinden bir satın alma durumuyla birlikte Twitch artık BIT adı verilen sanal para bilimini satın alacak ve bağış yapmak istediğiniz kullanıcının yanına CHEER olarak göndererek işlemleri tamamlayacaksınız.

Burada BIT parametresi sizin Twitch üzerinde bağış bakiyeniz, CHER se yayını yapan kişiye göndermek istediğiniz bağış olacak. Gerçekleştirmiş olduğunuz bağışlardan sonra anlık olarak yayın üzerinde bağışı yapan kişinin adı ve miktarı tüm izleyen kullanıcılar tarafından görülecek. Twitch elbette baktığımızda PayPal’ın bağışlarından olduğu yeni yeni bir bağış sistemi üzerinden komisyon lamaya devam edecek fakat bu komisyonunu ne kadar olacağı henüz bilinmiyor.

Twitch’in Güncel Olarak BIT Fiyatları İse Aşağıdaki Şekilde

100 Bit = 1.4 dolar
500 Bit = 7 dolar
1500 (1.5bin) Bit = 20 dolar
5000 (5bin) Bit = 64.4 dolar
10000 (10bin) Bit = 126 dolar
25000 (25bin) Bit = 308 dolar

Twitch’in bu kararının ardında yatan ana nedenin popüler olan Twitch yayıncılarıyla PayPal yetkililerinin arasındaki yetersiz hizmetten dolayı kaynaklandığı düşünülüyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.