izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

SGK E Bildirge

Eğer işveren iseniz sizler için SGK e bildirge sizler için son derece önemli olmaktadır. zira bünyenizde 3 ve daha fazla kişi çalıştırıyorsanız bu durumda bu portala girmeniz zorunludur. Eğer 3’ten az çalışanınız var ise bu durumda da isterseniz portala girebilirsiniz.

SGK Evrak Takip

Bu portala girmeniz halinde sizleri birçok avantaj beklemektedir. Böylelikle tüm işlemlerinizi internet üzerinden gerçekleştirebilmeniz mümkün olacaktır. Eğer sizler de 3 ve daha fazla çalışana sahip iseniz bu durumda kanunen bu sisteme üye olmak mecburiyetindesiniz. Eğer olmaz iseniz bu durumda idari para cezası ile cezalandırılmanız söz konusu olacaktır.

E bildirge portalına girebilmek için işletmenizin bulunduğu yerdeki Sigorta İl Müdürlüğüne gitmeniz gerekmektedir. Buraya başvuruda bulunurken dikkat etmeniz gereken ise e bildirge formu doldurmaktır. Bunu sizler doldurabileceğiniz gibi vekalet verdiğiniz kişiler de doldurabilirler.

Sisteme giriş yaptıktan sonra sizler de SGK evrak takip işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz. Bu sayede işçilerinizin primlerini ödeyebilme belgelerini takip edebilme borcu yoktur yazısı çıkarabilme gibi özelliklerden faydalanarak sizler de işlerinizi son derece kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sigorta Prim Sorgula

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından oluşturulan bu portala sizler de işveren iseniz üye olabilirsiniz. Bu portal sayesinde yapılabilecek işlemlerden bir diğeri de sigorta prim sorgula olmaktadır. TC kimlik numaraları ile sigortalı olanların sigortalarını sorgulayabilmeniz mümkün olmaktadır. Bu sayede sigorta müdürlüklerine kadar gitmenize de gerek kalmamaktadır.

Ayrıca sizler de var ise borcunuzu bu sistem üzerinden kolaylıkla sorgulayabilir ve hatta ödeyebilirsiniz. Bunlar gibi daha birçok işlemi sanal platform üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu da sizler için zaman ve paradan tasarruf anlamına gelecektir. İşletmenizin başından ayrılmadan tüm bu işleri bir tık ile yapmak büyük fayda sağlamaktadır.

Ayrıca son olarak ifade edelim ki eğer işyerinizin tescil işlemlerini bitirmiş iseniz bu durumda e devlet üzerinden de e bildirge şifresi alabilmeniz mümkündür. Bunun için PTT’lerden almış olduğunuz e devlet şifresini kullanmanız yeterli olacaktır. Bundan sonra tüm işlemlerinizi bu hesaplarınız üzerinden yürüteceğiniz için şifrelerinizi unutmayınız. Daha detaylı bilgi için www.turkiye.gov.tr ziyaret edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.