izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

SGK Evrak Takip

Sizlere  bu yazımızda SGK evrak takip sistemi hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız. Bu kapsamda emeklilik işlemleri, evrak kayıt ve takip ve 2022 evrak takip işlemlerini gerçekleştirebilmeniz mümkün olmaktadır. Bunları SGK evrak takip sistemi üzerinden takip edebilmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra bazı sorgulama işlemleri için de e devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. ilk olarak e devlet şifresinin nasıl alınacağına değinelim ardından da diğer işlemleri sorgulamaya geçelim.

E Devlet Şifresi Alma

Resmi kurumlarda olan birçok işinizi takip edebileceğiniz e devlet sistemine giriş yapabilmek için PTT şubelerinden şifre almanız gerekmektedir. Bunun için TC kimlik kartınız ile PTT’ye gitmeniz ve 2 TL karşılığında e devlet şifrenizi almanız gerekmektedir. ardından da TC kimlik numarası ve şifreniz ile sisteme girebilirsiniz. Bu sayede e devlet şifresi alma işlemleri de başarıyla gerçekleştirilmiş olacaktır.

Emekli Sandığı Evrak Takibi

Eğer memur iseniz bu durumda eski adıyla emekli sandığı yeni adıyla 4C kategorisinde yer aldığınızı ifade edelim. Prim ve yaşınızı doldurduysanız sizler de dilekçe vererek emekli olabilirsiniz. Dilekçe verdikten sonra ise evraklarınızı e devlet üzerinden takip edebilirsiniz. Bunun için yukarıda anlattığımız üzere sisteme giriş yapmanız ve ardından da SGK’nın hizmetleri arasından da emekli sandığı evrak takibi hizmetini seçmelisiniz. Burada evraklarınızın ne aşamada olduğunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Bu işlemin haricinde diğer emeklilik işlemlerini de SGK’nın sitesinden takip edebilirsiniz. Bunun için TC kimlik numaranızı ve telefonunuzu girmeniz gerekmektedir. Bu sayede telefonunuza bir şifre gelecektir. Bu şifreyi de istenilen yere girdikten sonra evraklarınızın son durumu hakkında bilgi alabilmeniz mümkün olacaktır.

Son olarak 2022 ve diğer evrak takiplerinizi de yine SGK’nın sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için de TC kimlik numaranız ve evrak tarihinin girilmesi gerekmektedir. Tarihi yıl olarak girmeniz yeterli olacaktır. Ardından karşınıza liste halinde girdiğiniz tarihe ait evraklar sıralanacaktır. Böylelikle aradığınız evrakın hangi aşamada olduğunu kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Böylelikle plan ve programlarınızı da buna göre ayarlayabilirsiniz. Özellikle tebliğ gerektiren hususlarda adresinizde olmadığınız durumlarda bu sistem haberdar olmanızı sağlayacaktır. Daha detaylı bilgi için www.turkiye.gov.tr ziyaret edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.