izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Tablet Bilgisayar Kullanmanın Avantajları

tabletTablet bilgisayarın detaylı avantajları için yukarıda ki bağlantıları kullanabilirsiniz. Mobil cihazların içinde maksimum seviyede fonksiyonel olan tabletler hayatımızda hantal olan birçok mekanizmadan kurtulmamızı sağladı. Özellikle internete bağlanmanın artık günün her anında kaçınılmaz bir gereklilik halini aldığı şu dönemlerde bu mobil cihazlar elimiz ayağımız haline geldi.Bir laptop ile yapabileceğinizden fazlasını yapamıyorsunuz elbette. Hatta bir bilgisayar olarak değerlendirilirse birçok eksik de var. Ancak özellikle gün içinde, dışarıdayken kullanımı oldukça rahat. Telefon da mobil bir cihaz, aynı işi onunla da görüyorum diyor olabilirsiniz. Eğer bunu söylüyorsanız henüz bir tablet bilgisayarı kullanmamış olmalısınız. Kullandığınız anda onunla bir akıllı telefon arasındaki ciddi farkı da göreceksiniz.

Peki neler yapabilirsiniz bu cihazlar ile? Öncelikli olarak genel kullanım alanı internet. Bu açıdan çok da farklı bir iş yaptığı söylenemez. Ancak telefonlar ile de arasında büyük fark var. Her şeyden önce şarj meselesi çok rahat. Gün içinde yarı yolda kalma durumunuz olmaz. Normalde telefonlar için bu geçerli değil. Bu bir tablet pc için ilk artı.

İnternette gezinme açısından genel olarak hız konusu da tatmin edici düzeyde oluyor. Browserları ise oldukça fonksiyonel, bilgisayarları aratmıyor. Ancak seçtiğiniz cihaz da işletim sistemi de bir o kadar önemli. Özellikle alışveriş aşamasında IOS ya da Android işletim sistemine sahip olmasına dikkat edin. Bu seçimler arasındaki farkların da bilincinde olun.

Tabletlerin bir diğer artısı da hacim olarak gün içinde yanınızda taşımaya elverişli olması. Çantanıza sığabilecek hacimde ve ekran boyutu olarak da tatmin edici düzeyde bir model seçtiğinizde her gün çantanıza atıp çıkabilirsiniz. Daha sonra gün içinde ne zaman ihtiyacınız olduğunda kullanabilirsiniz. Hatta cihazınıza e-book indirerek gün içinde kitabınızı da rahatça okuyabilirsiniz. Gözlere etkisi de normal bilgisayarlar gibi değil, çok daha sağlıklı.

Tablet bilgisayarların uygulama seçeneği ise oldukça fazla. Uygulama indirme opsiyonu marka ve işletim sistemine göre farklılık gösteriyor. Ancak farklı sistemlerde eşdeğer uygulamaları görebilirsiniz. Uygulamalardan bir kısmı ücretsiz olabilirken bir kısmı da ücretli edinilebiliyor. Günlük hayatta gerçekten işinize yarayacak birçok ücretsiz uygulama bulacaksınız.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.