izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Sigortası Olmayanlar Kredi Kartı Alabilir Mi?

Özellikle öğrenciler okul zamanlarında gerekli durumlardan dolayı sigortalı bir işte çalışabilme hakları bulunmamakta ve bundan dolayı da maddi sıkıntılar yaşamaktadırlar. Bu durum sonucu özellikle öğrenciler kredi kartlarına yönelmekte bundan kaynaklı olarak, kredi kartlarına sınırlandırmalar getirilmektedir. Bunun yanında bu durumlardan sigortası bulunmayan kişilerde etkilenmektedirler, bu sebeple bu konu hakkında bilgi verilmesi gerekmiştir. Eğer bir öğrenci veya sigortasız bir kişi iseniz kredi kartına sahip olabilme hakkınız bulunup bulunmadığını öğrenmek isterseniz yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Bu konuda bizler gerekli araştırmaları yaparak sizlerin bilgi sahibi olabilmelerini sağladık.

KİMLER KREDİ KARTINA SAHİP OLABİLİR?

Kredi kartı kullanımı günümüz zamanının en çok kullanılan eşyalarından bir tanesi olarak yer almakta ve bu kartı kullanabilmek için şartlar bulunmaktadır. Kredi kartı her 18 yaşına giren bireye sunulan bir haktır ve bu hakkı herkes kullanabilir ek gerekli şartları sağladıktan sonra, peki bu şartlar nelerdir; ilk olarak sizlerden bir işte çalışma veya düzenli gelir belgesini gösteren belgeler talep edilmektedir, bu belgelerin istenmelerinin asıl sebebi ise kredi kartının limitinin belirlenmesine yönelik olmaktadır. Çünkü kredi kartı fırsatı her 18 yaşına giren bireylere tanınan bir haktır. Ama bu haktan yararlanabilmek için taşınması gereken şartlar bulunmaktadır, bunlardan bir tanesi de bizleri ilgilendiren Sigorta meselesi olmaktadır.

KREDİ KARTI İÇİN SİGORTA ŞART MI?

Sigortası Olmayanlar Kredi Kartı Alabilir Mi? Ya da kredi kartı almak için sigorta şart mı? İlk olarak her 18 yaşına giren bireye kredi kartı fırsatının tanındığını söylemiştik, bununla birlikte bazı şartlar bulunmaktadır. Herkese kredi kartı verilebilir yani bunun için sigorta şartı aranmamaktadır fakat kredi kartı verilmeden önce güvence sunulmakta ve verilen limit oldukça düşük bir seviyede olmaktadır. Bu güvenlik önlemi ülkemiz tarafından alınmış ve kredi kartı yüzünden çalışmayan veya sigortası olmayan kişilerin haciz, adli işlemler yaşaması engellenmiştir. Bundan kaynaklı bankalara göre sigortasız kişilere tanınan kredi kartı limiti normal bir fiyat seçilmiş ve bu şekilde bireylerin kullanımına sunulmuştur.

BANKALAR KREDİ LİMİTİ KOYMAKTADIR

Sigortası bulunmayan ama kredi kartı talep eden kişilere hem devlet bankaları hem de özel bankalar kredi limit sınırını koymaktadır, bununla birlikte sizlere kredi kartı vermektedirler. Sizler bu durumu kabul ettiğiniz takdirde kredi kartına sahip olur ve kullanmaya başlarsınız, bu durum her banka tarafından aynı şekilde işleme konulmaktadır. Kredi kartına sahip olup ve kullandıktan sonra banka üzerinden eğer sigortanız ve düzenli bir işinizin bulunduğunu belli ederseniz her banka tarafından sizlerin limit talebi alınabilmektedir.

BANKALAR ARASI DURUM DEĞİŞEBİLİR

Her banka kredi kartı durumlarında değişik talepler ve farklılıklarda bulunabilmektedir, bundan dolayı da sigortasız kredi kartı talebinde seçilecek olan banka oldukça önemlidir. Sigortasız kişilere kredi kartı verirken ne tür şartlar arandığı ve ödeme sorunlarında nasıl sonuçlar doğuracağı talep eden kişi tarafından bilinmesi gerekmektedir çünkü bu tür durumlarda banka her zaman dikkatli olmaktadır. Zaten sigortasız veya çalışmayan kişiler için en uygun kredi kartı veren bankalar hakkında internet üzerinden daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kaynak:

https://www.bankalar.org/kredi-kartlari/

https://www.bankalar.org/bilgi-merkezi/kredi-kartlari/

Windows 8.1

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.