izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Sinemada Artık Gözlüksüz 3D Film Keyfi Yaşanacak!

İsrail sınırları içerisinde faaliyet gösteren Weizmann Enstitüsü çok uzun süredir tüm film severler tarafından gözlüksüz 3D deneyimini sinema salonlarını taşımayı hedefliyor. Günümüzde sinemaya gidecek olan birçok kişinin filmin çok daha iyi olması adına 3D, IMAX veya 4DK teknolojilerine sahip sinema salonlarını takip etmeye başladığının farkına vardır.

Fakat çoğu kişinin bildiği gibi 3D filme girebilmek için daha yükse olan ücreti ödemeniz beraberinde yanınız da 3D gözlük bulunmuyorsa onunda hizmet bedelini sağlamanız gerekiyor. Sinema, Televizyon ve GSM endüstrisi üzerinde ilgil görmeye hızla devam eden 3D teknolojisinden beklenilenleri yıllar öce HTC EVO 3D ve LG’nin Optimus 3D telefonları kullanıcılarına sağlamıştı bir diğer yandan gözlüksüz olsa bile uzun bir süre sonra kullanıcıların gözlerinde sulandırma hissi yaratarak onu kötü yönde etkilemeye neden olmuştu.

Bu durumu daha da iyiye taşımak isteyen İsrail’deki faaliyet gösteren Weizmann Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen uzun süreli çalışmalar sonucunda Cinema 3D adını oluşturdukları sistem ile birlikte artık kullanıcıların hiçbir şekilde gözlüğe gereksinim duymadan direk olarak üç boyutlu bir halde film keyfini sinema salonlarına taşıyor. Bunlara ek olarak MIT’in Bilgisayar Bilimleri ve Yapay Zeka Laboratuvarı tarafından da destek sağlanacak olan bu projede izleyicilere gözlük yerine tamamen sinema perdesi sağlanacak böylece özel lensler sayesinde bu sorunlar ortadan kaldırılacak.

Yukarıda eklediğimiz videoda görebileceğiniz gib ub sistem üzerinde sinemada her hangi bir koltukta olursanız olun üç boyutlu görüntülerde hiçbir şekilde kayıp yaşamayacak. Geliştirilen bu teknoloji bakalım ne kadar süre zarfı içerisinde sinema salonlarında izleyenlerin huzuruna çıkacak .Tabii aynı zamanda sanal gerçekçiliğin de adım adım ilerlemesi sinemaların gelecek olmasıyla birlikte 3D ve Virtual Reality arasında büyük bir atıfların çıkacağını düşünüyorum.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.