izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Sosyal Medya Botlarını Kullanmayın

Bilgisayarların hayatımıza girdiği günden beri online dünya asla yerinde saymadı. Her daim ilerleyen bir çizgide devam etti. Bununla birlikte yaşamımıza sosyal mecralar girdi ve artık insanların değişilmez parçaları haline geldiler. İlerleyen süreçte akıllı telefonlar da yayınlaştı. Artık internet cebimize kadar girebilir hale geldi. Doğal olarak sosyal medya kullanımı daha da arttı. Peki sosyal medya hesaplarınızı büyüterek fenomen olmak ve para kazanmak mı istiyorsunuz? Youtube ile sosyal mecraların ne kadar içli dışlı olduğunu siz de çok iyi biliyorsunuz. O zaman bu yazıyı sonuna kadar incelemelisiniz.

Facebook, Twitter, Instagram, Tumblr, Pinterest gibi daha pek çok farklı sosyal platform bulunmaktadır. Tamamı farklı şekillerde insanların kullanımındadır. Peki ama Youtube kanalınızın büyümesi için bunların tamamını kullanmanız gerektiğini biliyor muydunuz? Eğer siz de zaten kullanıyorsanız ve o hesaplarınızın da takipçi sayılarının artmasını istiyorsanız, kesinlikle organik çalışmalar yapabilirsiniz. Burada dikkat etmelisiniz ki kesinlikle sosyal medya botlarını kullanmamalısınız. Neden mi?

Sayfa İçeriği

Abone Artırıcı Botlardan Uzak Durun

Youtube kanalınızın abone sayısını ya da Facebook sayfanızın beğenisini çoğaltmak mı istiyorsunuz? Bu nedenle bot kullanıyor ve verileri artırıyorsunuz, öyle mi? Eğer böyle bir şey istiyorsanız ve botları düzenli olarak kullanıyorsanız, son derece ciddi sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. En basitinden örnek olarak gelir elde ettiğiniz Youtube kanalınıza veda edebilirsiniz. Bununla birlikte insanlar tarafından hor görülebilir ve dışlanabilirsiniz.

Youtube, pek çok farklı sosyal platform ile ilişkilendirilebilir. Örneğin size ait olan doğrulanmış bir Facebook sayfasını Youtube’a ekleyebilirsiniz. Bundan sonra Facebook sayfanızın beğeni sayısını artırmak için bot kullanabilirsiniz. Bunda ilk başlarda başarı elde etseniz bile, ilerleyen zamanlarda Youtube bunu fark edecek ve Facebook ile içli dışlı olduğu için kanalınızı kapatacaktır. Kesinlikle ciddi problemler sizleri bekliyor olacaktır.

İnsanlar Sizi Dışlayabilir

Kanalınızın abone sayısını bazı yöntemler ile illegal olarak artırabilirsiniz. Daha sonraki dönemlerde siz bot kullanmasanız bile kanalınız büyümeye devam edecektir. İnsanlar sizi fark ettikten sonra bot kullanmış olduğunuzu anlayabilecek ve sizleri hor göreceklerdir. Bunun sonucunda ciddi oranda zarar görebilir ve istemediğiniz kadar zaman kaybı yaşayabilirsiniz. Günlük yaşantınızı bile aksatır duruma gelebilirsiniz.

Herhangi bir sosyal medya hesabınızın takipçi sayısını illegal yöntemler ile artırmak yerine, doğal yöntemlerle artırmaya çalışabilirsiniz. Örneğin ilgili sayfaları bulabilir ve paylaşım yapabilirsiniz. Bunun yanında Youtube’a 2 günde 1 adet video yüklemek yerine, günde 2 adet düzenli olarak, hiç bırakmadan video yükleyebilirsiniz. Kendinize ait bir blog sitesi oluşturabilir ve kanalınızı oradan destekleyebilirsiniz. Kesinlikle bunların ciddi anlamda sizlere katkı sağlayacağını bilmelisiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.