izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Sosyal Medya Yöneticisi Olmak için Gereken Unsurlar!

Çoğu sosyal medya yöneticisinin profesyonel açıdan gerçekleştirmiş olduğu iş, İnternet üzerinde uğraşılan basit iş olarak sınıflandırıyor. Düzeltilmesi oldukça zorlu ve yanlış olsa bile herkesin aklının bir köşesine yazması gereken bir şey var o da, Sosyal Medya Yöneticisi olanlar hem firmalar için hem de bireysel olarak görev yaptığı müşterileri için oldukça önemli ve değerlidir.

Bu yazımız da sayacağımız özellikler esasında her biri ayrı uzmanlık alanı gerektiriyor fakat yeri geldiğinde hepsini kullanabilmeli ve üzerine düşen grevi gerçekleştirmesi gerekiyor. Lafı uzatmadan direk olarak konuya giriş yapıyorum.

Editörlük

Twitter, Facebook ve Instagram içeriklerini hazırlamak oldukça kolay değil çünkü internet ortamında yayına çıkacak olan bir paylaşım firmanıza ya da müşterilerinizin kitlesine büyük bir katkı sağlayacaktır. Sosyal medya üzerinde ki yazarlığın amacı; Medya mesajlarını doğru bir şekilde algılanması, Eleştirisel açıdan alınabilmesi büyük bir ima ifade etmektedir. Bu nedenle hazırladığınız içerik sizi bir adım öne çıkartır.

Analitik Hesaplamalar ve Takip Süreci

Gerçekleştirilen analitik sosyal medya yönetiminin en büyük parçalarından bir tanesidir. Her sosyal medya yöneticisi kendisinin ele aldığı konuları ve paylaşıma aldığı içeriklerin takibini doğru bir şekilde yapmasını bilmeli. Fakat Sosyal medya, Hayatımızın gerçek dönüşümlerini ölçme bağlamı açısından çok daha ileri düzeyde önem taşıyor.

how-to-hire-social-media-expert

Fotoğraf Çekme Yeteneği

Fotoğraflar sosyal medyanın en büyük yapı taşlarından bir tanesidir. Günümüze baktığımız da her zamankinden çok daha fazla fotoğraf paylaşmaya yönelme oluyor. Instagram ve Pinterest gibi fotoğraf paylaşım üzerine kurulu olan firmalardan bahsetmemize gerek yo diye düşünüyorum çünkü bir sosyal medya uzmanı bu siteleri yakından takip etmesi gerekiyor.

Paylaşımlarınızda daha önceden çekilen yani stok fotoğraf arıyorsanız bu sizi geriye götürecek fakat kendinize has bir özgün fotoğraf çekimi yaparsanız daha başarılı olacaksınız.

Photoshop Deneyimi

Bir önceki madde içerisinde ele aldığımız fotoğraf çekme yeteneği, Photoshop ile bir araya geldiğinde ortaya çok daha etkili görseller çıkacak. Çekmiş olduğunuz fotoğrafları photoshop yeteneğiniz ile şekillendirebilir, Fotoğraflarınız da vurgulamak istediğiniz alana odaklanarak çok daha iyi çalışmalar oluşturabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.