izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerli?

karşılaşabilirsiniz. SGK ile anlaşması olan özel sağlık merkezleri için kullanılabilen bu sigorta türü kişilere uygun ve kapsamlı sağlık hizmeti alma fırsatı sunar. Sigortalı kişi tarafından sigorta kapsamında anlaşmalı tüm hastanelerde kullanılabilir.

Sigorta yaptıracak kişiler için TC sınırları içinde yaşamak, 14 gün ile 59 yaş aralığında olmak tamamlayıcı sağlık sigortası özel şartları arasında yer alır. Buna göre 15. günden itibaren bebekler için de poliçe düzenlenebilir. SGK güvencesi bulunan TC vatandaşları ve yabancı uyruklu kişiler bu haktan yararlanabilir.

Ekran Resmi 2020 12 25 12.59.32

Sayfa İçeriği

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Kullanılabilir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası firmaları başlangıç aşamasında kullanıcıları sigortanın geçerli olduğu hastaneler konusunda bilgilendirmektedir. Buna göre;

  • Hastanede çalışan doktorun ya da hastanenin SGK ile sözleşmesinin olması,
  • Aynı kurum ve kişilerin tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında sözleşmesinin bulunması

gerekir. Bu koşullar neticesinde sigortadan yararlanmak istiyorsanız tamamlayıcı sağlık sigortası online teklif hizmetine başvurabilirsiniz. Böylece size en uygun teklifi alabilir, sigortanızı hemen yaptırabilirsiniz. Bu noktada E-sigortam size fiyat ve içerik açısından her zaman en avantajlı seçenekleri sunacaktır.

Ekran Resmi 2020 12 25 12.59.54

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teminatları ayakta ve yatan hastaya göre farklılık gösterir. Yatarak tedavide masrafların tamamı sigorta kapsamındadır. Ayakta tedavi uygulamalarında ise isteğe göre anlaşılan tedavi sayısınca masraf karşılanır. Bu sayı yıllık 8 ya da 10 olarak belirlenebilir. Hastalar tedavilerine ilaveten check up ya da doğum poliçeleri de yaptırabilirler. E-sigortam kapsamında tüm sigorta detayları internet üzerinden detaylı şekilde anlatılmaktadır. Böylece tamamlayıcı sağlık sigortası teminatları, fiyatları, özellikleri gibi bilgilere rahatça ulaşabilirsiniz.

business 3365326 1280

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve Özel Sağlık Sigortası Farkı Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası ve özel sağlık sigortası farkı içerik ile fiyat yönündendir. Özel sağlık sigortası için SGK’lı olma şartı yoktur ve hangi hastanelere gidileceği sigortalı kişi tarafından da belirlenebilir. E-sigortam vb. tamamlayıcı sağlık sigortası firmaları bu fark ile ilgili daha detaylı açıklama yapmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.