izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Telefon ve Tablet Temizliği Nasıl Yapılır?

Telefon ve Tablet Temizliği Nasıl Yapılır? 1Dünya da olduğu gibi ülkemiz de korona virüs salgınıyla uğraşıyor. Türkiye de Sağlık Bakanlığı tarafından alınan önlemlere ek olarak kişisel temizlik de büyük önem taşıyor. Bu sebeple bizdekendi temizliğimize dikkat ediyoruz.Bu süre zarfında kullanmakta olduğumuz telefon tablet gibi cihazlarımızın dahijyen durumuna ne kadar dikkat ediyoruz. Biliyoruz ki virüsün bulaştığı yüzeylerde canlı kalabilme özelliğine sahip bu yüzden de  hijyene önem vermemiz gerekmektedir.

Bunun doğrultusunda da kullanmakta olduğumuz cihazlarımızın temizliğini nasıl yapmamız gerektiğini burada sizlere ifade etmeye çalışacağım.

-Telefonlarımızla birlikte lavaboya girmemeye özen göstermeliyiz. Aksi halde ellerimizi 20 saniye boyunca yıkadıktan sonra telefonumuzu tekrar kullanmaya başlamalıyız.

-Eğer iş dönüşünde toplu taşıma kullanıyorsak bu süre zarfında mümkün olduğunca ellerimizle dokunduğumuz yüzeylerden sonra telefona dokunmamaya özen göstermeliyiz.

-Bu işlemleri yaparken cihazımızın şarjda olmamasına ve kapalı olmasına dikkat etmeliyiz.

-Telefonlarımızın ekranları veya yüzeyleri ne kadar dayanıklı olursa olsun kılavuzda yazan uyarıları dikkate alalım.

-Ellerimizi kolonya veya alkol bazlı bir dezenfektanla temizledikten sonra yine telefonumuzu alkol bazlı bir bezle güzelce silip temizledikten sonra kullanmalıyız.

– Üreticilerinde söylediği gibi cihazlarımızı su, sabun, deterjan vb gibi maddelerle yıkamaktan kaçınmalıyız. Böyle bir durumda cihazımızın elektronik kısmına zarar vermiş olabiliriz. Eğer böyle bir durumla karşı karşıya kalırsak direk servise gitmemiz gerekebilir.

-Alkol bazlı sıvılarla temizlik yaparken direk cihaza temastan kaçınmalıyız. Bir mikro fiber bez yardımıyla cihazımızı temizlemeliyiz.

-Üzerinde bulunan kılıf ve kapakları çıkartıp kablo ve aksesuarları kullanmamaya özen gösterelim.(kılıf, kulaklık, şarj aleti, kartlık gibi)

-Kamera bölgesi gibi girintili ve çıkıntı olan bölgelerde kürdan vb gereç kullanarak o bölgeleri temizleyebiliriz.

-Herhangi bir basınçlı hava aleti kullanmamaya dikkat etmeliyiz.

-Bu sıralamayı kullanmakta bulunduğunuz diğer cihazlar içinde yapabilirsiniz. (dizüstübilgisayar, masaüstü bilgisayar ve ekipmanları)

-Bu sıralamış olduğumuz adımları gün içinde yapamaya dikkat etmeliyiz.

Bu işlemler bittikten sonra cihazımızı ıslak olmamasına dikkat etmeliyiz eğer ıslak veya nemli bir durum varsa bunu bir bezle kuruladıktan sonra telefonu tekrar kullanmaya başlayabiliriz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.