izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Telefonlara yönelik siber saldırılarda korkunç artış

güvenlikİnternet teknolojisi sürekli değişim gösterirken bu teknolojiyi kullanabileceğimiz cihazlarda inanılmaz derecede gelişiyorlar. Bilindiği üzre günümüzde akıllı telefonlar sayesinde çok kolay bir şekilde internete bağlanmak, HD filmler izlemek, videolar kaydetmek v.b. mümkün oluyor. Sahip olduğu özelliklerden, inceliklerden dolayı akıllı telefonların kullanımı günümüzde bilgisayarları bile geçmiş durumda. Artık cep telefonlarından yapılan ödemelerin de son derece artması, aynı zamanda önemli bilgilerin , kişisel değerlerin kaydedildiği bir cihaz olması akıllı telefonları aslında son derece tehlikeye maal verebilecek bir hale getiriyor.

Akıllı telefonlarda virüs bulunmaması özellikle çok büyük bir tehlike olarak karşımıza çıkıyor çünkü hackerların yeni hedefi akıllı telefonlar !

AKILLI TELEFONLARA YÖNELİK SALDIRILARDA KORKUNÇ ARTIŞ !

Cep telefonlarına yönelik siber saldırıların günümüzde son derece yaygınlaştığı bilgisine ulaşıldı. Akıllı telefonların teknoloji olarak inanılmaz gelişimi artık pc platformununun kullanımını bile son derece azalttı. İşte bu yüzden dolayı akıllı telefonlar açık hedef haline geldiler. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamada beş yıl içerisinde akıllı telefonların bilgisayarlardan daha çabuk virüs kapacağı iddia edilmiş, bu hususlarda uyarılarda bulunulmuştu. Tam da bu uyarıların üzerine bir de ünlü antivirüs şirketi 360 Mobile Security’den yapılan açıklamalar kullanıcıları bir kez daha endişelendirdi !

VİRÜSLER 5 KAT FAZLALAŞTI !

360 Mobile Security cephesinden yapılan açıklamada akıllı telefon yazılımı için türetilen virüslerin eskisine oranla oldukça fazlalaştığı ifade edildi. Şirket cephesinden gelen açıklamada 2015 yılı ilk çeyreğine göre 2016 ilk çeyreğinde akıllı telefon yazılımına virüs bulaşma riski 5 kat arttı ! Antivirüs yazılımlarının bu hususta önümenin arttığı bir kez daha ifade edildi.

ANTİVİRÜS KULLANIN

Akıllı telefonunuzda hala herhangi bir virüs programına yer vermiyorsanız mutlaka bir antivirüs yazılımı edinmenizi tavsiye ederiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.