izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Fiyatlar Tekrar Yükselecek! Ekran Kartı Tedariği Sıkıntısı Artıyor

Madencilerin her geçen gün hızla artmasının ardından ekran kartlarının fiyatlarının artışı hızlı bir şekilde devam ediyor. TechPowerUp tarafından aktarılan bilgiler, kart bulunabilirliğinin yüzde 50 oranında düştüğünü ve özellikle RTX 3060 modelinde büyük sıkıntılar yaşandığını bildiriyor.

Fiyatlar Tekrar Yükselecek! Ekran Kartı Tedariği Sıkıntısı Artıyor 1
Asus, Gigabyte ve MSI dahil bazı modellerin fiyatlarına bakarsak, eski orta seviye ekran kartı GTX 1050 Ti 12 dolarlık bir artış yaşarken, Asus RTX 3070 Ti modelinin çıkış fiyatına göre yüzde 15 yükselerek 92 dolar fiyat artışı yaşadığı ortaya çıktı. Ayrıca Nvidia tarafının AMD tarafına göre çok daha fazla tedarik sorunu yaşadığı söyleniyor.
Hazırlanan rapora göre 3 aylık bir düşüşün ardından tekrar yükselmeye başlayan Ampere/RDNA 2 ekran kartları Temmuz ayında çıkış fiyatlarının iki katı fiyatları görse de, bu değerlerin Ağustos ayı başlarında 1.5 kata kadar düştüğüne şahit olmuştuk. Ağustos ayı sonlarına doğru tekrar yükselişe geçen ekran kartı fiyatlarının, yükselişine devam edeceğini söylenirken son yayınlanan Steam Donanım Anketi, yaşanan stok sıkıntısı ve fiyat artışlarına rağmen RTX 3000 ailesinin kullanım oranının arttığını gösteriyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.