izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Telefonumdaki fotoğrafları başkası görebilir mi?

Telefonumdaki fotoğrafları başkası görebilir mi? 1Telefonunuzda ki resimlerin görünüp görünmediğini öğrenmek için yukarıda ki bağlantıları kullanabilirsiniz. Günümüzde akıllı telefon kullanımı kuşkusuz inanılmaz derecede yüksek bir halde. Artık her yaştan hemen hemen herkesin elinde cep telefonu bulunmakta. Eskiden sadece mesajlaşmak ve arama yapmak için kullandığımız akıllı telefonlar ile artık internet ortamına girebiliyor, full HD fotoğraflar, videolar çekebiliyoruz. Bu kesinlikle harika bir teknoloji ancak bu teknolojinin bazı sakıncaları da olabiliyor. Günümüzde oldukça fazla sayıda akıllı telefon kullanıcısı verilerinin gizliliğinden şüphe etmekte. Aslında bu şüpheyi etmektehaksız sayılmazlar çünkü akıllı telefonlar artık tıpki bilgisayarlar gibi virüs kapabilen cihazlar. Bu yüzden dolayı casus yazılımlara, zararlı her türlü yazılımlara açık bir platform artık akıllı telefonlar. Oldukça çözünürlüklü görüntüler elde edebildiğimiz akıllı telefonlarımızın güvenliği ile ilgili oldukça fazla sayıda sıkıntı bulunmakta. Kullanıcılar şifrelerinin, özel bilgilerinin, özel resimlerinin v.b. şeylerin haliyle internete düşmesinden son derece şüphe ediyorlar.

Akıllı Telefonumdaki Dosyaları Başkaları Görüntüleyebilir Mi?

Online bir ortamın bulunduğu her cihazda yazılımsal sıkıntılar olabilir. Şahsi verileriniz zaten şuan da kullandığınız uygulamalar yüzünden reklam şirketlerine gönderilmektedir. Ancak biz bu şahsi verilerin fotoğraf, video gibi şeyler olmadığını varsayıyor, umut ediyoruz. Bu konuda size aslında çok net bir şey söylemek söz konusu değil çünkü taktir edersinizki internet ortamı her geçen gün aslında daha tehlikeli bir hale bürünüyor. Bizim size bu yüzden en güzel önerimiz hayati önem arz eden şahsi verilerinizi akıllı telefonlarınızda, Facebook hesaplarınızda, WhatsApp ortamında v.b. uygulamalarda, yazılımlarda tutmamanızdır.

Örneğin çok önemli bazı kişisel şifrelerinizi hiç unutmamak için depolamak istiyorsunuz diyelim; Bunu internet erişimi bulunan cihazınızda yapmamanız en sağlıklısı olacaktır. Bu kural tablet ve bilgisayarlar için de geçerlidir. Bu yüzden önemli verilerinizi elektronik ortamda değil de odanızdaki hususi defterinizde v.b. saklamanızı öneriyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.