izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

YouTube, Daha Ucuz Bir Premium Paketi Test Ediyor!

Dünyada en çok kullanıcıya video paylaşım ve sosyal platformu YouTube, ‘Premium Lite’ adıyla daha ucuz ve reklamları engelleyen bir abonelik paketi üstünde çalışıyor. Paket, şu anda birkaç ülkede kullanıma sunulduğu belirtiliyor.
Para vermeyen her kullanıcısının şikayet ettiği bir noktaya sahip: Reklamlar. Platformda bir video izleyeceğiniz zaman video başlamadan önce 2 reklamla karşılaşabiliyor, bazense geçemeyeceğiniz şekilde ayarlanmış 5 saniye üzeri reklamlar görebiliyorsunuz. Bu durum da oldukça can sıkıcı bir hal alabiliyor.

YouTube, Daha Ucuz Bir Premium Paketi Test Ediyor! 1
YouTube, bu durumu dikkate alarak kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına bu adımı attığını görebiliyoruz. YouTube’un Premium paketini alan kullanıcılar, platformda video izlerken hiçbir reklam görmüyor, bununla birlikte diledikleri videoyu çevrimdışıyken izlemek için kaydedebiliyorlar ve videoların arka plandayken de oynatılmasına da olanak sağlayabiliyor. YouTube Premium’a kaydolmak isteyen birçok kişinin vazgeçmesine sebep olan şeyse fiyat. Fakat YouTube, kullanıcı kaybetmemek adına premium lite üzerinde çalışıyor.
Bir internet kullanıcısı tarafından sızdırılan bilgiye  göre YouTube, güncel Premium paketinden daha ucuz bir Premium paketini test etmeye başladı. ‘Premium Lite’ adını verdikleri bu paket, yurt dışında 12 dolar olan Premium paketin aksine 7 dolarlık bir fiyat etiketine sahip. Bu da paketin standart paketten yaklaşık %41 daha ucuz. Paketin en büyük özelliği, YouTube’daki reklamları görmemenizi sağlamak. Fakat paket, bunun dışında başka hiçbir şey sunmayacağını da ekleyelim.
Keşfedilen yeni Premium Lite paketi, şu anda yalnızca Danimarka, Norveç, İsveç, Belçika, Lüksemburg, Finlandiya ve Hollanda’daki kullanıcılara sunuluyor. Fakat şirketin bu paketi daha fazla ülkeye yayması ihtimaller arasında. Fiyat farkının ülkemizde de aynı derecede düşüş yaşayacağını hesaba katarsak Premium Lite, yaklaşık 7 TL’lik aylık fiyata sahip olacak (Mevcut Premium paketi ayda 16,99 TL).

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.