izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Tesla, ‘Kendi Kendine Sürüş’ Beta Yazılımını Daha Fazla Müşteriye Açma Kararı Aldı!

Ulusal Ulaştırma Güvenliği Kurulu başkanının geçen hafta güvenliğiyle ilgili ciddi endişelerini dile getirmesine rağmen, Tesla şimdi “Tam Kendi Kendine Sürüş” (FSD) programının beta sürümüne bir “istek” düğmesi aracılığıyla daha fazla Tesla sürücüsüne erişim sağlamayı hedeflediğini duyurdu.  Bununla birlikte, bir sürücü yazılıma erişmeden önce Tesla, Tesla‘nın web sitesindeki bir sayfaya göre “sürüşünüzün gelecekteki bir çarpışmayla sonuçlanma olasılığını” tahmin eden beş kriteri kullanarak “güvenlik puanını” belirleyecektir şeklinde bir mesaj gönderiyor.
Puan, sürücünün Tesla‘sındaki sensörler tarafından toplanan veriler kullanılarak tablo haline getiriliyor ve 1.000 mil başına ileri çarpışma uyarıları, sert frenleme, agresif dönüşler, güvenli olmayan takip ve zorunlu Otopilot devre dışı bırakma örneklerini dikkate alıyor. Bir Tesla‘nın Otopilot özelliği, güvenlik puan kılavuzuna göre “Tesla aracınız ellerinizi direksiyondan çektiğinizi ve dikkatsiz olduğunuzu belirlediğinde” üç görsel ve sesli uyarı verdikten sonra devre dışı kalıyor.

Tesla, 'Kendi Kendine Sürüş' Beta Yazılımını Daha Fazla Müşteriye Açma Kararı Aldı! 1
Kılavuza göre, Tesla‘nın FSD‘ye erişmek için kabul edilebilir bir güvenlik puanı olarak ne düşündüğünü belirtmiyor, ancak çoğu sürücünün olası 100 üzerinden 80 puan alacağını söylüyor. FSD beta yazılımı Tesla‘yı tamamen otonom yapmaz; sürücü her zaman aracın kontrolünü elinde tutmalıdır.
Tesla, belirli bir müşteri grubuyla yazılımın sınırlı bir beta sürümünü açtıktan bir yıl sonra FSD betasına erişim sağlamak isteyenlere bunu sunduğunu duyurdu. Temmuz ayında FSD için aylık 199 $ veya o zamandan beri durdurulan Gelişmiş Otopilot paketini satın alan Tesla sahipleri için aylık 99 $ fiyatla abonelik paketi açma imkanına ulaştı. Tesla sahipleri, Tesla‘nın web sitesindeki şartlara göre, istedikleri zaman aylık FSD aboneliklerini iptal edebilirler.Tesla, 'Kendi Kendine Sürüş' Beta Yazılımını Daha Fazla Müşteriye Açma Kararı Aldı! 2Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu başkanı Jennifer Homendy geçen hafta yaptığı açıklamada  Tesla‘nın FSD‘yi genişletmeden önce “temel güvenlik sorunlarını” ele alması gerektiğini söyledi ve şirketin tam otonom sürüş terimini kullanmasını “yanıltıcı ve sorumsuz” olarak nitelendirdi. Homendy, Tesla‘nın “çok sayıda insanı teknolojiyi kötüye kullanmaya ve kötüye kullanmaya açıkça yanlış yönlendirdiğini” söyledi.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.