izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

USB TYPE-C Nedir?

Son zamanlarda karşımıza çıkan USB TYPE – C bağlantı kavramı, Yeni tanıtım sürecinde olan telefon, Tablet aynı zaman da bilgisayarlarda boy göstermeye başlıyor. Bu yazımız da ise sıfırdan USB TYPE – C hakkında hiçbir bilgiye sahip olmayan kullanıcılara konuyu açıklayacağız.

2016 yılının yeni standart yapısı olacak olan USB TYPE – C, Hem telefonlar hem tabletler aynı zamanda taşınabilir bilgisayar gibi güçlü yapılarda kullanılmaya başlandı. Kullanmış olduğunuz cihazı şarj ederken kablo karışıklığını ortadan kaldırmaya yönelik başarıya sahip olan USB TYPE – C, Kullanıcılarının beklentilerinden çok daha özelliği sunuyor.

USB TYPE – C ile Güçlü Hizmet Bir Arada

USB TYPE-C bağlatışının üzerinde 4.5W yani 5V, 0.9A değerinde bir güç akımı bulunuyor. Kablo üzerinden aktarım sürecinde olan enerji miktarı standart yapılara nazaran daha güçlü oluyor. Bu nedenle tablet ve telefon gibi ürünler USB TYPE – C ile birlikte çok daha hızlı şark olabiliyor. Üzerinde barındırmış olduğu yirmi dört pinli yapısı sayesinde USB TYPE – C bağlantısı HDMI ve VGA çıkışı için kullanıcıya yardımcı oluyor.

usb-type-c-nedir-1453214663[1]

USB TYPE – C ile Şarj Süreci

Her iki ucu da aynı yapıda olan USB TYPE – C ile bir cihazdan başka bir cihazı şarj etmek oldukça kolay. Örnek verecek olursak, Tabletinizde USB TYPE – C yapısı kullanılıyor ve cep telefonunuzun bataryası azalmış durumda, tek yapmanız gereken kablo üzerinden iki cihazı birbirine bağlamak ve şarj etme özelliğini kullanarak telefonunuzu şarj edebilirsiniz.

USB TYPE – C’nin Bilinirliği Ne Kadar Yaygın?

Oldukça yeni bir teknoloji olduğundan dolayı USB TYPE – C girişine sahip olan cihazlara çok nadir bir şekilde rastlanıyor olsa bile, 2016 yılında tanıtım sürecine çıkan bir çok telefon ve tablet ürünlerinde USB TYPE – C desteği bulunuyor. General Mobile firmasının GM 5 Plus ile beraberinde karşımıza çıkan MWV’deki TYPE – C destekli cihaz yapısı, Üst seviyede olan telefonlar, İkisi bir arada olan bilgisayar aynı zaman da tabletler tarafından güçlü bir şekilde desteklenmeye başladı.

2016’nın son çeyreğine kadar yaygınlaşması beklenen TYPE-C’nin , Çok daha hızlı bir şekilde veri transferi ve bir port üzerinden de farklı çıkışları kullanıcıya sağlaması, Geleceğin USB TYPE – C bağlantısında büyük rol oynadığını açıklıyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.