izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Uzman Erbaş Alımları

Mevcut düzenli ordunun yapısı bozulmadan silahlı kuvvetlerine maaş karşılığında askerlik görevini yapacak ve silahlı kuvvetlerimize hizmet edecek erbaş ve çavuş alımları da düzenli olarak yapılmaya devam ediyor.  Başvurular sadece alım döneminde değil çeşitli dönemlerde de yapılabiliyor, başvuru yapan kişiler alım yapılacağı zaman bilgilendiriliyor ve mülakata çağırılıyor. İsterseniz başvuru sürecisinin nasıl işlediğini uzman erbaş alımları hangi dönemlerde olduğu ve detaylı birçok bilgiye konu içerisinde detaylı şekilde bakalım.

 

Öncelikle başvuru nasıl ve hangi zaman aralığında yapılır ?

 

Belirttiğimiz gibi uzman erbaş ya da çavuş olmak isteyen kişiler internet üzerinden istedikleri zaman başvurularını yapabilir. Başvurular sadece internet üzerinden yapılmaktadır bunu tekrar belirtelim çünkü sözleşmeli er olmak isteyen kişiler askerlik şubesine gitse bile herhangi bir ön başvuru bile yapamayacaklardır.  Alımlar genellikle yıl içerisinde 2 ya da 3 kere olacak şekilde düzenleniyor. İlk alım süreci Mart-Nisan ikinci alım dönemi Eylül-Ekim ve ekstra bir alım daha olması durumunda yılın herhangi bir zamanı belirlenebiliyor.

 

Başvuru yapmanız için herhangi bir uzman çavuş alımları yapılıyor olmasına gerek yok, başvurunuzu oluşturmanız ve sonrasında alım sürecine kadar beklemeniz yeterlidir.

 

Adaylar yıl içerisinde en fazla 1 kere sınavlara katılmaya hak kazanır yıl içerisinde birden fazla alım yapılıyor olsa bile yıl içerisinde 1 hakkı bulunmaktadır. Eğer yaş problemi bulunmuyorsa bir sonraki yıl tekrardan başvuru yapma ve sınavlara katılma hakkı bulunmaktadır.

 

Uzman erbaş olmak isteyenler hangi koşullara sahip olmalıdır?

 

Uzman yani sözleşmeli er olmak isteyen adaylar 25 yaşını geçmemiş olmalıdırlar, askerlik hizmetini yapmamış, ya da askerliğini er olarak yapmış veya askerliğini er olarak yapıyor olmak şeklinde yine koşulları bulunmaktadır. Yine Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gibi temel bir koşul yer almaktadır.Çeşitli sağlık ve güvenlik problemi bulunmayan adaylar uzman erbaş sınavına katılmaya hak kazanacaktır. Yazılı, sözlü ve dayanıklık sınavlarının ortalaması ve 80 ve üzeri olan adaylar uzman er olma hakkına sahip olabileceklerdir.

Uzman erbaş olanların minimum 3 yıl süreyle görev alması gerekmektedir. 3 yıl sonunda tazminat almaya hak kazanabilir ve görevden ayrılabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.