izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Video İçeriklerinizi Zenginleştirin.

Youtube kanalınıza eklediğiniz videoların son derece sade olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bununla birlikte hiçbir düzenleme yapmadığınızdan mı yakınıyorsunuz? O zaman bu sorunlarınız artık yazımız ve sitemiz sayesinde sona eriyor. Dilediğiniz gibi içeriklerinizi zenginleştirebileceğiniz ve her zaman için son derece profesyonel videolar ortaya çıkaracağınız bu yazımız sayesinde kendinizi de iyi hissedeceksiniz. Bununla birlikte Youtube kanalınızdaki videolar artık çok daha profesyonel görünecektir. Peki içerikleri nasıl zenginleştirebilirsiniz? Eğer bu konu hakkında bilgi almak istiyorsanız, yazımızın devamına bakmalısınız.

Sayfa İçeriği

İçeriklerinize Ses Efektleri Ekleyin

Videonuzu çektikten sonra defalarca kesmeden ve herhangi bir düzenleme yapmadan seyredin. Yanınıza bir kağıt kalem alın ya da bilgisayar üzerinden not defterini açın. Daha sonrasında videoda önemli yerleri not edin. Önemli yerden kastettiğimiz ses efekti koyulabilecek yerlerdir. Örneğin iki elinizi birbirine vurduğunuz anda şaplak sesi koyabilir, hayal kırıklığına uğradığınız bir noktada aaa sesi gibi ses çıkaran seyirci sesleri koyabilirsiniz. Bu şekilde çok daha istikrarlı bir şekilde video üretmeye, ürettiklerinizi beğenmeye başlarsınız. Ayrıca videolarda komik olaylar mı yaşandı? O ana kahkaha sesi koyabilir, videoyu daha canlı ve belirgin bir hale getirebilirsiniz. Kesinlikle tüm bunların işe yarayacağını söyleyebiliriz. Video güzel olmasa, izlenebilecek herhangi bir şey barındırmasa bile ses efektleri sayesinde daha da izlenebilir ve daha da güzel hale gelebilir.

Mutlaka Yardımcı Videolar ve Görseller Ekleyin

Video çekerken hayal kırıklığına mı uğradınız? Üzüleceğiniz bir şey mi oldu? Bununla birlikte ağlanabilecek bir yere mi şahit oldunuz? O ana ağlayan, isyan eden bir yardımcı video koyabilir ve küçük ekranda bunları izleyenlerinize aktarabilirsiniz. Böylece videoda belirtmek istediğiniz duygu izleyenlerinize de geçecektir. Ayrıca yardımcı görseller de ekleyebilirsiniz. Herhangi bir duygu ögesi içeren bir yeriniz bulunuyorsa, o duyguya hitap eden görseller de kullanabilirsiniz. Böylece içeriklerinizi çok daha zengin hale getirmiş olursunuz.

Videonuza küçük simgeler de ekleyebilirsiniz. Öncelikli olarak başlangıca, orta bölümlere ya da sonlara doğru Facebook simgesini koyabilir, beğen yazısı yazabilir ve izleyenlerinizi Facebook sayfanızı beğenmeleri konusunda ikna edebilirsiniz. Ayrıca mutlaka abone ol butonunu videonuzun herhangi bir yerinde toplamda en az 2 kez olmak üzere geçirmelisiniz. Özellikle hareket edecek şekilde geçirmeniz, tüm izleyenlerinizin abone ol butonlarını videoda görmesine yardımcı olacaktır. Böylece dilediğiniz gibi abone sayınızı artırmış olabilirsiniz.

Videolarda İzleyenleri Videoya Dahil Edin

Çektiğiniz bir videoda konuyla alakalı olarak kesinlikle izleyenlerinize sorular sorun ve yorum bölümünde cevaplamalarını isteyin. Bununla birlikte birazdan şunu yapacağım, böyle olacak şekilde sözler söyleyin. Böylece izleyenlerinizi videonuzu sonuna kadar izlemelerine teşvik etmiş olabilirsiniz. Ayrıca videoda aslında şöyle olsaydı, bunu siz olsaydınız ne yapardınız şeklinde de sorular sorabilirsiniz. Tüm sorularınız izleyenleriniz ile bütünleşmenizi sağlar. Bu da hanenize olumlu bir puan olarak yansır. Söylemiş olduklarımızın hepsine dikkat etmek, abone, izlenme ve beğeni sayınızı artıracaktır. Bundan emin olabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.