izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Facebook Dondurulan Hesap Silinir Mi?

Facebook Dondurulan Hesap Silinir Mi? 1Dondurduğunuz facebook hesabınızı silmek için yukarıda ki bağlantıları kullanabilirsiniz. Günümüzün en yaygın kullanılan sosyal medya platformu olarak gösterilen Facebook’ta hesap silme işlemi ile ilgili bazı soru işaretleri mevcut. Bunlardan bazıları ; Facebook’ta hesabı kalıcı olarak silmenin mümkün olup olmadığı, Facebook’ta  dondurulan bir hesabın zamanla silinip silinmeyeceği ile ilgili sorular. Bu yazımızda bu ve bunun gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağız sevgili okur;

Sayfa İçeriği

Facebook Hesabımı Nasıl Silebilirim?

Maalesef Facebook size hesabınızı silme gibi bir imkan sunmuyor. Facebook’ta hesap açtığınız anda bundan sonra sonsuza kadar o hesabı silmeniz mümkün değil şuan için. Hesabınızı silmenize izin vermeyen Facebook hesabınızı silmek yerine dondurmanızı öneriyor. Hesap dondurmadan kısa bahsedecek olursak Facebook hesabınızı dondurmak demek hesabınızı belli bir süreliğine yada tamamen askıya almak demektir. Hesabınızı dondurduğunuz andan itibaren artık hesabınız diğer hesaplar tarafından görüntülenemez yani silinmiş gibi olur. Ancak yinede hesabınız tamamen silinseydi daha güvende olurdunuz orası ayrı. Facebook’ta ‘Ayarlar’ kısmının ‘Güvenlik’ yazılı bağlantısına tıklayarak ve ardından ‘Hesabımı Dondur’ bölümünden düzenleye basarak hesabınızı dondurabilirsiniz. Peki ya dondurduğunuz hesap ne olacak?

Dondurulan Hesap Silinir Mi?

Bilindiği üzre Twitter’da bir hesabı dondurduğunuzda 30 gün içerisinde o hesaba giriş yapmamanız taktirde hesap tamamen siliniyor. Ancak Facebook’ta durum pek öyle değil.  Facebook üzerinden hesabınızı dondurduğunuz andan itibaren herhangi bir süre sonra hesabın kendiliğinden tamamen silinmesi gibi bir durum söz konusu şuanlık değil.

Facebook Dondurulan Hesap Nasıl Geri Açılır?

Bunun için yapmanız gereken şey son derece basit. Facebook giriş kısmına Facebook mail adresiniz ve şifrenizi yazıp giriş yaparak hesabınızı büyük bir rahatlıkla aktif edebiliyorsunuz. Giriş yaptığınız an zaten hesap otomatikman aktif oluyor.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hediye dedi ki:

    4 yıl önce hesabımı dondurdum sifremide unuttum sadece e postamı biliyorum nasıl girebilirim

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.