izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

WhatsApp’ı Tahtından Edecek Büyük Rakipler Geliyor WhatsApp Tehlikede!

WhatsApp'ı Tahtından Edecek Büyük Rakipler Geliyor WhatsApp Tehlikede! 1

WhatsApp için kötü haberler gelmeye devam ediyor. WhatsApp tehlikede! Rakipleri gümbür gümbür geliyor.WhatsApp‘ın  milyonlarca kullanıcısının tepkisini aldığı tartışmalı gizlilik politikası nedeniyle insanlar alternatifler aramaya başladı ve görünen o ki buldular da. WhatsApp‘a en iyi alternatif uygulamalardan biri ve Elon Mask‘ın da önerdiği Signal  olarak  gösteriliyor. Uygulama bir çok kullanıcı tarafından bilinmezken WhatsApp sayesinde popülerlik kazandı ve büyük bir yükselişe geçerek rakiplerini geride bırakmayı kazandı. Gizlilik tartışması nedeniyle WhatsApp, yeni gizlilik politikasının uygulanmasını 15 Mayıs’a erteledi.

İnsanlar artık Signal‘i her zamankinden daha fazla kurmaya başladı. GulfNews‘e göre Signal, yılın ilk çeyreğinde hem indirmeler hem de aylık aktif kullanıcılar açısından dünya çapında en hızlı büyüyen uygulama konumunda.

WhatsApp‘a alternatif olarak kullanıcılar tarafından kullanılmaya başlanan bir başka rakip  uygulama daha var. Telegram, WhatsApp‘tan daha zengin özellikleri bünyesinde barındıran bir uygulama. Ancak Telegram‘ın özelliklerine aşina olanlar için ne kadar kullanışlı olduğunu biliyorlar.

WhatsApp'ı Tahtından Edecek Büyük Rakipler Geliyor WhatsApp Tehlikede! 2

Telegram, rapora göre indirmelerde 3 numarada yer alıyor. Bununla birlikte, aylık aktif kullanıcılar Telegram‘da çok daha fazla olduğunu bizlere gösteriyor. Analitiğe göre  bakarsak Telegram, MAU‘ları (aylık aktif kullanıcıları) için dünya çapında 2. sırada yer alıyor.

İndirmelerdeki ve MAU‘lardaki ani artışın nedeni WhatsApp büyük söz getiren ve ciddi tepkiler almasına neden olan gizlilik politikası olduğu açık. Son kararlar herkesin dikkatini çekti ve gizliliğine önem verenler pazardaki diğer uygulamaları aramaya başladı. Bununla birlikte WhatsApp  kendi elleri ile başka mesajlaşma uygulamalarını kendine rakip  yaptı.

 

Signal ve Telegram‘ın indirilmesi her geçen gün artıyor. Signal basitliği tercih edenler için, Telegram ise zengin özelliklere sahip bir deneyim isteyenler için öneriliyor.

Yine de, Signal‘in özelliklerden yoksun olduğu anlamına gelmiyor. Signal, fotoğraflarınızı kırpmanıza ve çevirmenize olanak tanıyan yerleşik bir görüntü düzenleme aracına sahip. Modern görünmesini sağlayan karanlık bir modu da var. Ayrıca Signal gerçekten de çok hızlı olması ile dikkat çekiyor.

Uygulama şu anda yalnızca Play Store’da 4,5 yıldızla 50.000.000’den fazla yüklemeye sahip. Bu rakamın Mayıs ayında yine artması bekleniyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.