izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Windows Vista için son yıl !

vvDünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olarak lanse edilen Microsoft bilindiği üzere özellikle PC platformunda son derece başarılı. Microsoft şuan da PC platformunun en çok kullanılan işletim sistemi Windows ile adeta bu alanda zirveyi oynamakta. Microsoft tarafından PC platformu için son çıkarılan yazılım versiyonu Windows 10 kullanım oranı hızla artarken ünlü şirket eski yazılım versiyonlarına olan desteği daha da çekmeye başladı.

VİSTA GÜVENLİK GÜNCELLEMELERİ ALMAYACAK !

Bilindiği üzere Microsoft tarafından bundan yaklaşık dört yıl kadar uzun bir zaman önce Microsoft Windows Vista’ya yönelik genel güncelleştirme paketi deaktif hale getirilmişti. Yani işletim sisteminin daha stabil çalışması, daha fonksiyonel olması adına yapılan eylemler, çalışmalar sonlandırılmıştı. Ancak buna rağmen Microsoft tarafından günümüzde Microsoft Windows Vista yazılımı igçin güvenlik güncelleştirmeleri devam etmekte. Elimize ulaşan verilere göre Microsoft önümüzdeki yıl artık Microsoft Windows Vista’nın güvenlik güncelleştirmelerine de bir son verecek. Ünlü şirketin artık eski yazılımlarla ilişkisini tamamen kesmek istediği bilgisine ulaşıldı. Bu amaç doğrultusunda Microsoft artık Vista’yı önümüzdeki yıldan itibaren güvenlik hususunda bile güncellemeyecek.

VİSTA’DAN WİNDOWS 10’A GEÇİŞ ÜCRETSİZ Mİ?

Microsoft Vİsta’nın güvenlik güncelleştirmelerinin biteceği hiç kuşkusuzki Vista’yı ilelebet kullanmak isteyen kullanıcılar için dahi bir son. Çünkü güvenlik güncelleştirmelerinin olmaması demek yazılımın sürekli gelişen siber saldırı dünyasında savunmasız kalması demek anlamına geliyor. İşte bu yüzden dolayı artık tüm Vİsta kullanıcıları önümüzdeki yıldan itibaren yazılım versiyon yükseltmek durumunda kalacaklar. Ancak maalesef Vista sahipleri ücretsiz bir şekilde Windows 10’a geçemeyeceklerler. Windows 10 yazılımına sadece Windows 7 ve Windows 8 kullanıcıları ücretsiz bir şekilde geçebilmekteler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.