Anasayfa / Seo Makalelerim / WordPress Hit Arttırma Yolları

WordPress Hit Arttırma Yolları

Günümüzde bir çok blog yazarı dolayısıylada blog mevcut.Bu durum rekabetide beraberinde getirmekte.Artık her blogda güncel yazıları ve özgün içerik bulunmakta bütün bunlar blog yazarlığını ve hit arttırmanın zorluklarını gösteriyor.Bu makalemde wordpress kullanan blog yazarları için faydalı olabilecek bir kaç hit arttırma yönteminden bahsetmek istiyorum.Neden wordpress diye soracak olursanız wordpress en popüler blog scripti ve aynı zamanda en iyi seo uyumu sağlayan blog sistemi olduğu için zaten wordpress kullanmayan blog yazarları otomatik bir adım geriden başlamakta diğer blog yazarlarına göre..

Adım adım hit arttırma yollarından bahsedelim..

Özgün ve Sıradışı İçerik: Bloğunuzda özgün konu ve sıradışı içerik yayımlamalısınız.Günümüzde çoğu blog yazarı artık özgün konu yayımlamakta biz sıradışı ve dikkat çekici konular yayımlayarak bu sorunu ortadan kaldırabilir ve rakiplerinizden daha çok dikkat çekerek daha çok hit kazanabilirsiniz.

Etiket Seçimi: Etiketleriniz tamamen konu ile alakalı konu içerisinde ve başlığında geçen kelimelerde oluşmalıdır.Konu içerisinde bulunmayan ve alakasız etiketler kullanılmamalıdır.Etiket olarak kullanacağınız can alıcı kelimeleri kalın ve renkli yazmanız etkili olacaktır.Bu sayede etiketlerinizden yeterli hiti çekebileceğinizden emin olabilirsiniz.

Kısa Başlıklar Tercih Edilmeli: Konularımızda ve blog titlemizde uzunca başlıklardan ziyade daha kısa ve açıklayıcı başlıklar kullanılmalı.Bu konuda wordpres All in One SEO eklentisini kurmanızın baya yararı olacağını düşünüyorum.Günümüzde bir çok blog yazarı bloğunun titlesini konu başlığı | blog başlığı | slogan şeklinde ayarlamakta fakat doğru olanı bu değil doğru olanı ve daha etkili olanı sadece konu başlığıdır.Uzun title çoğu zaman aramalarda düşmemize neden olurken hitimizin düşmesine nden olabilir.

Resimlere Açıklama Ekleyin: Konularınıza eklediğiniz resimlere açıklama v title ekleyin böylelikle görsel aramalarda üst sıralarda çıkıp hit kazanabilirsiniz.Açıklama eklemek için alt=”açıklama”  fonksiyonunu title eklemek için ise title=”title” fonksiyonunu kullanabilirsiniz.

Sosyal Ağları Kullanın: Konularınızı sosyal ağlarda (twitter, digg, linkedin, buzy) paylaşın.Böylelikle konularınızın popülaritesini arttrın ve aramalarda üst sıralarda çımasını sağlayın.

Bu basit adımları uygulayarak bloğunuzda hit artımına neden olabilirsiniz.

14 Yorum

 1. yararlı bir makale olmuş. teşekkürler.

  Bunların yanına birkaç seo bilgisi iyi olurdu 🙂

 2. Yararlı bir makale ama birçok yerde aynı konular var ek birşeyler koyalım lütfen

 3. ek şeylerdiğer makalelerimde war onlarıda bir incele derim..

 4. teşekkür ederim. hemen uygulamaya başlıyorum :))

 5. Yararlı bir paylaşım olmuş. Teşekkürler.

 6. teşekkürler bu güzel makale için.

 7. bunların hepsini denedim ama istedigim sonucu elde edemedim bir türlü artık şansızlıkmı desem:)

 8. Bunları hemen hemen uygulayarak bir şeyler deniyoruz bakalım umarım iyi sonuçlar alırız 🙂

 9. Güzel bilgiler paylaşmışsınız. Fakat seo ile ilgili biraz daha detaya girebilirdiniz.

 10. Gerçekten çok yararlı bilgiler teşekkür ederim hocam.

 11. gerçekten harika bir bilgi deneyecem umarım iyi olur sizede dua ederiz saolun

 12. Yazacağınız bir yazıya başlamadan önce eğer aylık arama hacmine de bakarsanız hit konusunda bir adım daha öne geçmiş olursunuz. Buda ekstra bir bilgi olsun 🙂

 13. creren.tk adlı sitemde adama dedim ki sen bana 15 kişi yolla hit olarak tabi dalga maksatlı sana .com alcam dedim ve aldım. Adam postuma 1096 okunma yaptırmış. 15 dakikada felan nasıl yapıyorlar yaa…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir