Anasayfa / WordPress / WordPress Temalarınızı Lisanslayın

WordPress Temalarınızı Lisanslayın

WordPressde bir çok tema mevcut ve bu temalardan ücretli satılanların bir çoğu lisanslı temalar. Aslında tema lisanslamak sevmediğim bir lay fakat ücretli tema satacaksanız yapacak pekde birşey kalmıyor geriye mecbur temanızı lisanslamak zorundasınız. Dosyalarınızı bir çok şekilde şifreleyebilirsiniz fakat bunlardan en etkilisi ve en yaygın olanı ioncube şifreleme sistemidir. İoncube sunucular tarafından en çok desteklenen şifreleme sistemidir ve wordpress temalarının bir çoğu bu şifreleme sistemiyle şifrelenmektedir. Lafı fazla uzatmadan nasıl temalarınızı şifreleyeceğimiz konusuna geçelim. Aşağıdaki kodu kendi gereksinimlerinize göre düzenleyerek functions.php nin en başına ekleyerek şifrelemenizi yapabilirsiniz.

[php]

$siteadres = get_bloginfo(‘home’);
if( $siteadres == "http://hduman.com" or $siteadres == "http://wwww.hduman.com" ){
"Lisanslı Tema";
}else{
die("Lisans Alınız..");
}

[/php]

Hepsi bu kadar temanız şifrelendi. İsterseniz bu şifreleme mantığı ile başka scriptlerinizide şifreleyebilirsiniz sadece wordprese özgü bir şifreleme değildir. Kolay gelsin.

4 Yorum

  1. Bilgi için teşekkürler.
    nongprader.net

  2. Tolga Çetinkaya

    Bunu yaptıktan sonra tema lisanslanmış olabilir fakat önemli olan bu lisanslamayı yaptıktan sonra çok iyi bir şifreleme yapmak dosyayı şifrelemedikten sonra bunu yapmanın pekte anlamı yok yani.

  3. die(“Lisans Alınız..”);
    kodundan sonra exit; kullanmak mantıklı olmazmı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir