izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

WordPress Temalarınızı Lisanslayın

Wordpress Temalarınızı Lisanslayın 1WordPressde bir çok tema mevcut ve bu temalardan ücretli satılanların bir çoğu lisanslı temalar. Aslında tema lisanslamak sevmediğim bir lay fakat ücretli tema satacaksanız yapacak pekde birşey kalmıyor geriye mecbur temanızı lisanslamak zorundasınız. Dosyalarınızı bir çok şekilde şifreleyebilirsiniz fakat bunlardan en etkilisi ve en yaygın olanı ioncube şifreleme sistemidir. İoncube sunucular tarafından en çok desteklenen şifreleme sistemidir ve wordpress temalarının bir çoğu bu şifreleme sistemiyle şifrelenmektedir. Lafı fazla uzatmadan nasıl temalarınızı şifreleyeceğimiz konusuna geçelim. Aşağıdaki kodu kendi gereksinimlerinize göre düzenleyerek functions.php nin en başına ekleyerek şifrelemenizi yapabilirsiniz.

[php]

$siteadres = get_bloginfo(‘home’);
if( $siteadres == "http://hduman.com" or $siteadres == "http://wwww.hduman.com" ){
"Lisanslı Tema";
}else{
die("Lisans Alınız..");
}

[/php]

Hepsi bu kadar temanız şifrelendi. İsterseniz bu şifreleme mantığı ile başka scriptlerinizide şifreleyebilirsiniz sadece wordprese özgü bir şifreleme değildir. Kolay gelsin.

office 2019 home business

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. NongPrader dedi ki:

  Bilgi için teşekkürler.
  nongprader.net

 2. etekli bikini dedi ki:

  Bunu yaptıktan sonra tema lisanslanmış olabilir fakat önemli olan bu lisanslamayı yaptıktan sonra çok iyi bir şifreleme yapmak dosyayı şifrelemedikten sonra bunu yapmanın pekte anlamı yok yani.

 3. Uğurcan Kaya dedi ki:

  die(“Lisans Alınız..”);
  kodundan sonra exit; kullanmak mantıklı olmazmı.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.