izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Xiaomi’Den Üzücü Haber, ‘Mi’ Markasına Veda Ediyor

Son dönemlerde piyasaya sürdüğü teknolojik ürünlerle dünya genelinde ses getirmeye başlayan, 2021 yılında dünyanın en popüler akıllı telefon markası olmaya hak kazanan Xiaomi, oldukça radikal bir karar aldığını açıkladı.
Xiaomi, XDA Developers‘a yaptığı açıklamalarda, şirketin başta akıllı telefon ürünleri olmak üzere pek çok ürün için kullandığı Mi markasına veda etmeye hazırlandığını söyledi.  Xiaomi, artık Mi markasını kullanmayacak. Şirketin piyasaya süreceği yeni ürünlerde Mi eki olmayacak. Ürünler doğrudan, Xiaomi marka adıyla ve model ismiyle piyasaya sürülecek. Örneğin, Mi 11T olarak piyasaya sürülmesi beklenen yeni amiral gemisi, doğrudan Xiaomi 11T olarak çıkacak.

Xiaomi'Den Üzücü Haber, 'Mi' Markasına Veda Ediyor 1
XDA Developers‘ın edindiği bilgilere göre MIX 4, değişimi başlatan ürün konumunda. Şirket daha sonra, başta akıllı telefonlar olmak üzere piyasaya sürdüğü tüm ekosistem ürünlerinden Mi markasını kaldıracak. Fakat Xiaomi sözcüsü tarafından yapılan açıklamalarda, sürecin nasıl işleyeceğine dair bir açıklama yapılmadı.
Xiaomi, on yıl önce Mi markalı ilk akıllı telefonunu piyasaya sürmüştü. Bu ürün piyasaya sürülmeden kısa süre önce de Android tabanlı arayüz MIUI‘nin tanıtımı yapılmıştı. Şirket, o günlerden beri de akıllı telefonlarından robot süpürgelerine kadar pek çok üründe Mi markasına yer vermişti.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.