izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Zeltiq İle Kilo Verme

Günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin en büyük problemlerinden ve şikâyetlerinden biri vücutta biriken inatçı ve kötü görünen yağlardır. Bu yağların çok çeşitli sebepleri olmakla beraber en önemli sebepleri fiziksel hareketsizlik, günümüzde hazır besinlerin tüketiminin geldiği uç noktalar, içerisinde kimyasal maddeler ve hormonlar bulunan besinlerin yaygınlaşması, basit karbonhidratlı ve şekerli gıdaların aşırı tüketilmesi gibi sebeplerdir. Bu sebeplerin yanı sıra bazı hastalıklar ve kullanılan ilaçlar da vücutta yağlanmaya sebep olabilmektedir.

Örneğin diyabet hastalığı bazı durumlarda bireyleri yağ almaya meyilli hale getirirken kilo vermeyi de zorlaştırarak vücutta yağ birikimine sebep olabilmektedir. Ayrıca örneğin depresyon tedavisinde kullanılan anti depresan ilaçların iştah açıcı ve metabolizmayı yavaşlatıcı etkisi nedeniyle de vücutta yağlanma, kilo alma gibi problemler ortaya çıkabilmektedir.

Erkekler anatomik olarak kadınlara göre daha kaslı ve daha yüksek bir metabolizmaya sahip olduklarından bu şekilde bir yağ birikmesi kadınlara nazaran daha uzun bir dönemde meydana gelse de bu sorun her iki cinsiyet için önem kazanmaktadır. Bununla birlikte öte yandan günümüzün iş dünyasından ve şehir yaşamından dolayı spora vakit ayıramama nedeniyle de yağlanma problemlerinin önüne geçilmesi çok güç olmaktadır.

Zeltiq ile yağlardan kurtulmak mümkün müdür?

Zeltiq son zamanlarda oldukça revaçta olan bir yağ yakımı yöntemidir. Bu yöntemde normal yollar ile kilo kaybı sağlayamayan bireyler ve hızlı bir çözüm arayışında olan kişiler kolaylıkla yağlarından kurtulabilmektedirler. Bu nedenle zeltiqson zamanlarda oldukça tercih edilen bir yöntemdir.

Zeltiq nasıl çalışmaktadır?

Bu yöntemde öncelikle yöntemi uygulayacak olan hekim tarafından bir muayene gerçekleştirilmektedir. Bu muayene ile bireylerin yağlarından kurtulmak istedikleri bölgeler belirlenmekte ve zeltiq uygulaması için bir randevu ayarlanmaktadır. Ardından zeltiq uygulanmaya başlanmaktadır. Uygulama cerrahi herhangi bir müdahale içermeyip tamamen yağların azaltılması istenen bölgedeki yağların bir anlamda dondurulması ile gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle bireyler herhangi bir acı veya sızı duymazlar. Uygulamanın ardından bireyler hemen normal günlük yaşamlarına dönebilmektedirler.

Zeltiq yöntemi ile kilo verme ne kadar sürüyor?

Bu yöntemde zeltiq uygulaması yaklaşık bir saat sürmektedir. Bu bir saatlik süre boyunca da bireyler yağlardan arındırılacak bölgeye göre oturur veya yatar pozisyonda istedikleri işle meşgul olabilmektedirler. Bir saatin ardından işlem tamamlanmakta ve yağlar dondurulmaktadır. Dondurulan yağlar zaman içerisinde kendiliğinden vücuttan atılmaktadır.

Zira dondurma işlemi yağ hücrelerinin programlanmış olarak yok olmasına neden olmakta ve vücut da birkaç ay içerisinde dondurulmuş olan yağların büyük bir bölümünü dışarı atabilmektedir. Bu süre ortalama olarak dört aydır. Bu dört aylık süreçte öncelikle ilk ayda yağlarda yumuşama hissedilmekte, 2-3 ay içerisinde yağların azaldığı fark edilmekte, 4 ayın sonunda ise uygulama bölgesinde en az %20 ile %40 oranında incelme sağlanmaktadır. Zeltiq uygulamasını bugün başarı ile uygulayan tanınmış hekimlerden olan Dr. Mustafa Karataş konu ile ilgili sağlıklı bir bilgi kaynağıdır ve uygulamaya karar verildiğinde danışılabilecek referans hekimlerin başında gelmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.