izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Google Reklamları Nasıl Verilir

Google Reklamları Nasıl Verilir 1Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte reklam türleri de hızla değişime uğruyor. İnternetin yaşantımıza girmiş olduğu günden bu yana gazete reklamları ve gazete ilanları yerine internet reklamları ve internet ilanları daha çok kullanılıyor. Arama motorlarının en gelişmişi ve en çok kullanılanlarından birisi olan Google ilan vermek ve reklam yayınlamak için en ideal internet ortamı olarak karşımıza çıkıyor. Merak edilen konu ise google reklamları nasıl verilir konusu. Sokak afiş reklamları, televizyon reklamları, radyo reklamları gibi reklamlardan çok daha düşük maliyetler ile google’a reklam vermek mümkün, yani tahmin edilenden çok daha düşük maliyetler ile google’a reklam verilebiliyor.

Google Reklam

  • Google reklam vermek için öncelikli olarak başvuru yapan kişiye ait bir gmail hesabı olması gerekiyor.
  • Gmail hesabı alındıktan sonra Google Adwors’e girerek gmail hesabı ile bu alanda bir hesap açılır. Adwords, Google’a reklam verilebilen bir birim ve sitedir. Adwords’e giriş yapıldıktan sonra kampanya adı oluşturulur. Firmanın türü ve beklenen hedef kitleye uyumlu kampanyalar oluşturulur.
  • Google reklamları verilirken satış aşamasında kargo ulaşımının zor olmaması için mutlaka bölge dikkat edilerek seçilmelidir.
  • Reklam bütçesi oluşturmanın önemi büyüktür. Reklam bütçesi daha önceden düşük olarak tutulduğunda hedef kitleye yavaş ulaşıldığından biraz daha emin adımlar ile ulaşmak mümkündür.
  • Google reklamlarına ayrılan meblağ seçimi her zaman reklam veren kişiye aittir. Ne kadar kişiye reklamını ulaştırmak istediğini belirleyerek reklam bütçesi ona göre ayarlanabilir. Yani reklam meblağı ne kadar yüksek olursa reklam o kadar daha fazla kişiye ulaşabilmektedir. Google de tek bir reklam rakamı yoktur.
  • Anahtar kelimelerin reklam içeriğinde en iyi şekilde belirlenmesi kişinin hedef kitlesine daha hızlı ulaşmasını sağlayacaktır.
  • Faturalandırma kısmı kullanıcı karşısına çıktığında temel ve kişisel bilgiler bu sayfada doğru olarak verilmesi gerekiyor.
  • Google’a reklam verildikten sonra analiz, rapor, istatistikler çok iyi takip edilmelidir.
  • Ödemeler konusunda Google Adwords kullanıcılarına farklı yöntemler ile ödeme seçenekleri sunmaktadır. Bu alandan reklam veren kişiye ait en uygun alan seçilmelidir.

Kaynak: https://www.egbilisim.com.tr/google-reklam-fiyatlari/

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.