izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Airsoft Silah Nedir?

Airsoft Silah Nedir? 1Airsoft silah, gerçeğine çok yakın derecede benzeyen sadece airsoft oyunlarda kullanılan silahlara verilen genel isimdir. Airsoft oyunları, simülasyon oyunların alt kategorisinde yer alıp tam olarak çatışma simülasyon oyunları olarak sınıflandırılmaktadırlar. Airsoft silahlar genel olarak 6 mm biyolojik olarak çözülen plastik boncuk mermiler kullanır. Bu plastik boncuk mermiler, silah içindeki pistonun üretmiş olduğu sıkı havayı yada yaklaşık olarak 340 gr karbondioksit tüplerini kullanır. Airsoft silah mühimmat olarak kesinlikle barut yada gerçek bir mühimmat kullanmaz.

Sayfa İçeriği

Airsoft Silah Nasıl Seçilir?

Airsoft simülasyon oyunu olduğu kadar açık arazide oynanıyor olmasından ötürü askeri simülasyon sporu olarak da geçmektedir. Paintball tarzı oyunlardan farkı olarak hem silah olarak hem de strateji olarak daha gerçekçi ve keyiflidir. Airsoft silahı almaya karar verirken hangi rolde oynayacağınıza karar vermeniz önemlidir. Oyunda 3 rol bulunmaktadır. Bunlar;

  1. C.Q.B (Yakın Mesafe)
  2. Sniper (Uzak Mesafe)
  3. Support (Destek)

Oyundaki rolünüze karar verdikten sonra buna uygun silah seçmek daha doğru olacaktır. Örnek vermek gerekirse C.Q.B olmaya karar verdiyseniz uzun bir silah yerine kısa bir silah seçmeniz avantaj sağlayacaktır. Sniper iseniz ağır ama güçlü bir silah işinize yarayacaktır.

En Popüler Airsoft Silahları

Bu başlık altında oyuncuların vazgeçilmezi olan silahları kısaca tanıyacağız.

  1. SR4-ST 03: Oyunda en çok seçilen silahlardan biridir. Alüminyum silindileri, polimer ana malzemesi ile oyuncular keyif aldıkları silahlar listesinde üst sıralarda yer alıyor. 172 mm dış namlu, 380 – 400 FPS, ayarlanabilir dipçik, 800 mm kapalı – 880 mm açık dipçik uzunluğu ile gerçekçilik ve oynanabilirlik açısından harika bir silah.
  2. KWC Desert Eagle : Tayvan menşeili KWC markasının ürünü olan silah gerçekçilik olarak en iyi silahlardan biridir. KWC havalı silahlar olduğu kadar Airsoft silahlar konusunda da önemli markalardan biridir. Silah 6 mm’lik plastik mermiler kullanmaktadır. Silah toplam 1060 gram olup blowback mekanizması ile tamamen gerçeklik hissiyatını yaşatmaktadır.
  3. AK-47 & AK-74 : Bu iki seri bilinen en çok satılan modellerin başında gelir. Bu silahlar yapılan modifiyeler ile beraber sıradan AK-47’den kompakt AK-74’e kadar birçok değişik gövde seçenekleri bulunmaktadır. Bu silahlarda her ne kadar M4 ve M16’da olduğu gibi aşırı dış modifikasyon yapılamasa da iç modifikasyon seçeneği çok fazladır.
  4. UMAREX LEGENDS Luger P.08 cal Airsoft Tabanca 6 mm: 177 kalibreli BB airsoft silahı kullanıcılara yaşattığı gerçekçilik hissiyatı konusunda çok iddialı. Toplam 21 atış yapabilen Luger P.08 300 FPS, gerçekçi tüm metal aksamları ile 12 gr karbondioksit tüpleri kullanmaktadır. Ön ve arka kısımları sabit olup modifiye konusunda çok kabiliyetli olmasa da orijinal hali ile oldukça kabiliyetli bir silahtır.

En iyi Airsoft silah modelleri için Kolay Av üzerinden araştırmanızı yapabilir ve siparişinizi verebilirsiniz.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.