izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Android 12 Geliyor! Google I/O 2021 Etkinliği İçin Tarih Verdi!

Android 12 Geliyor! Google I/O 2021 Etkinliği İçin Tarih Verdi! 1

Günümüz teknolojisinde bir çok alanda hayatımızın içerisinde olan teknoloji devi Google, Google I/O 2021 geliştirici konferansının bu yıl 18 Mayıs – 20 Mayıs 2021 tarihleri ​​arasında yapılacağını duyurdu. Dünya da ki pandemi dolayısıyla bu sefer, etkinlik tamamen sanal ve herkesin erişebileceği  bir ücretsiz  platformda olacak.

Google I/O genellikle şirketin Android‘in bir sonraki sürümü de dahil olmak üzere üzerinde çalıştıkları yeni ürünleri açıkladığı bir etkinliktir. Bu yıl, Google‘ın güncellenmiş Pixel Buds ve muhtemelen Pixel 5a gibi yeni donanımları etkinlikte tanıtılacak. Bunlara ek olarak Android 12‘nin ekran görüntüleri de sızdırıldı. Sızdırılan ekran görüntüleri, Android 12 işletim sisteminin tasarımını net bir şekilde ortaya koyuyor. Önceki tasarıma nazaran daha farklı bir arayüzle karşılaşacağımız Android12’de güvenlik bakımından birkaç yenilik de yer alıyor.

Android 12 Geliyor! Google I/O 2021 Etkinliği İçin Tarih Verdi! 2     Android 12 Geliyor! Google I/O 2021 Etkinliği İçin Tarih Verdi! 3      Android 12 Geliyor! Google I/O 2021 Etkinliği İçin Tarih Verdi! 4      Android 12 Geliyor! Google I/O 2021 Etkinliği İçin Tarih Verdi! 5

Ekran görüntülerine bakarsak teknoloji devi Google, Android 12 işletim sisteminde güvenlik ve gizliliğe daha fazla önem vereceğini görebiliyoruz. Zira işletim sisteminin bu sürümünde, sağ üst köşede mikrofon ve kameranın kullanıp kullanılmadığını belirten küçük ikonlar bulunacak. Böylelikle  kullanıcı o an bilgimiz dışında bir uygulama mikrofonu veya kamerayı kullanıyorsa, bunu kolaylıkla anlayabileceğiz. Bununla birlikte, simgelere dokunduğumuzda karşımıza çıkan menüden uygulamaların erişim iznini iptal etme imkanımız da olacak.

Android 12 Geliyor! Google I/O 2021 Etkinliği İçin Tarih Verdi! 6

Android 12 işletim sisteminde, telefonlarımıza yepyeni widget tasarımları gelecek gibi gözüküyor. Bu widget’lar arasında en kullanışlılarından birisi; son mesajları ve cevapsız aramaları gösteren görüşmeler isimli widget olacak.

Sızdırılan ekran görüntülerine bakarsak  göze çarpan en önemli detayın; Android 12’nin oval bir tasarım diline sahip olması olduğunu görebiliriz. Bir çok alanda kendini yenilemeye gitmiş olan Google, Android 12 ile yeni tasarımı ve ara yüzü ile çıkışını yaptıktan sonra kullanımımıza sunulacak.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.