izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Assasins Creed Rogue oyunu incelemesi PC

assassins_creed_rogue-140x140Günümüzün en sevilen oyun serilerinden birisi olarak göze batan Assasins Creed serisi’nin son oyunlarından birisi olan Assasins Creed Rogue’yu masaya yatırdık. Assasins Creed Rogue oyunu ile ilgili söylenebilecek en yegane farklılık Creed serisinin her versiyonunda katıldığımız tarafa karşı savaşacak olmamız. Yani oyunda suikastçılardan yana değil de tapınakçılardan yana olacağız. Bu farklılık ta zamanla oluşacak.

SUİAKSTÇİLİKTEN TAPINAKÇILIĞA

Assasins Creed Rogue oyununda yönettiğimiz karakter ilk olarak bir suikastçi olarak oyuna başlıyor. Zamanla tarikatında ciddi problemler olduğunu gören, özellikle bir şehrin bulunduğu suikastçi grubunun lideri tarafından yıkıldığını düşünen kahramanımız bu doğrultuda artık suikastçilerin yanında değil de karşısında oyuna devam ediyor. Sevilen oyun Assasins Creed serisindeki en büyük farklılık olarak göze bu batarken oyunu oynadıkça bu olayların akıcı bir şekilde gelişiyor oluşu bizleri memnun ediyor.

DÖVÜŞ DİNAMİKLERİ

Oyundaki dövüş sahnelerinin daha önceki Black Flag ile neredeyse aynı olduğunu ifade edebiliriz. Bu durum da bir süre sonra oyunu monoton bir hale getiriyor.

GENİŞ HARİTA !

Assasins Creed Rogue oyununda gemimizle gidebileceğimiz kara parçası sayısı gerçekten de çok fazla. Üstelik haritalar arasında geçiş yaptığımızda iklim koşulları da değişiyor ve bu oyuna inanılmaz bir zevk katıyor. İklim koşullarına göre vahşi hayvanların da farklılıklar göstermesi ise cabası !

EFSANEVİ SAVAŞLAR

Oyundaki efsanevi savaşların eski oyuna göre daha zorlu olduğunu ifade edebilirim. Gemi savaşları gerçekten de çok zevkli ve bir okadar da zor. Bu efsanevi savaşların özellikle sonuncusunu kesinlikle geminizin zırhını tam yaparak açmaya çalışmalısınız.

SONUÇ: 75 / 100

Oyun genel olarak kesinlikle oynanası bir oyun ancak daha önceki benzer türdeki Black Flag oyunundan Rogue’de daha büyük farklılıklar bekliyorduk.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.