izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

BEYAZ EŞYA TEKNİK SERVİSİ

Bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, buzdolabı gibi beyaz eşyalar hayatımızı oldukça kolaylaştırır. Ayrıca son zamanlarda vatandaşlarımızın satın aldıkları beyaz eşyaları kullanmaya başladıkları ilerleyen zamanlarda problemler baş gösteriyor. Bunun yanında elde edilmesi çok da ucuz olmadığından kullandıkları zamanda bakımlarını ihmal ettikleri için birtakım sorunlar ortaya çıkıyor fakat bu sorunların ortaya çıkmaması için belli aralıklarda bakımlarını düzenli bir şekilde yaptırdıkları zaman bu problemlerde ortadan kalkıyor. Çamaşır makinelerinin, bulaşık makinelerinin ve ayrıca buzdolaplarının elektronik parçalarının aşınmış ve çalışma şekillerinin bozulması en önemli arıza olarak biliniyor. Beyaz eşyaların bozulması hayatın zorluklarının da ortaya çıkmasına bir neden oluyor.Makinelerin bozulmasıyla bir telaş ortaya çıkacaktır endişe olunacak durum ise makinelerin garanti sürelerinin dolup dolmadığı bunun yanında orijinal parçalarının olup olmadığı da başlıca sorunlardan biridir. Sizlere beyaz eşyaların daha uzun ömürlü kullanabilmeniz için biraz bilgi vereceğiz onları da şu şekilde anlatıyoruz;

Çamaşır makinenizin üzerine ağır eşyalar koymayın ve oturmayın. Makineye koyduğunuz çamaşırların ceplerini kontrol edin. Çamaşır makinenizde sadece çamaşır makinesi deterjanları kullanın. El yıkamak için kullanılan köpüklü deterjanlar bozulmasına neden olabilir.Makinenin içindeki lastik kısımları her yıkamadan sonra silin. Çekmeceyi çıkarıp temizledikten sonra tekrar takın. Küf oluşumunu engellemek için düzenli olarak tekrar edin. Makine bittiğinde hemen boşaltın. Islandıkça ağırlaşan çamaşırlar uzun süre kaldığında tambura zarar verebilir. Makineniz kendi kendini temizlemiyorsa ayda bir bunu siz yapın.

Buzdolabının uzun süre dayanması için ilk adım eve gelmeden önce başlıyor. Buzdolabınız eve getirilirken baş aşağı çevrilmemeli ve 40 dereceden fazla yatırılmamalı.Eve getirilir getirilmez buzdolabını çalıştırmak da kompresör yağının sızmasına neden olabilir. Doğru taşınıp taşınmadığından emin değilseniz çalıştırmadan önce 4-6 saat bekletin. Sıcak yiyecekleri buzdolabına koymayın.

Bulaşıkları makineye dizerken birbirlerine temas etmeyecek ve su püskürtücüsünü engellemeyecek şekilde düzenleyin. Bulaşık yıkarken makine deterjanları kullanın. Elinizde yıkarken kullandığınız deterjanlar makineye zarar verebilir. Bulaşık makinenize yeterince tuz ve parlatıcı koyun. Bu, makinenizin ömrünü uzatmaya yardımcı olacak ve ayrıca makinenizin performansını arttıracak.

Kaynak: https://www.kombiservisi35.com

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.